ćwiczenia
Przed ślubem

Jak przygotować sylwetkę do ślubu?

Zdjęcia oraz filmy z wesela to jedna z tych pamiątek, do których chętnie wraca się nawet po latach. Ostatnią rzeczą, którą chce się na nich zobaczyć to wersja siebie, z której nie do końca jest się dumnym. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób na kilka miesięcy przed ślubem rozpoczyna intensywną walkę o swoją sylwetkę. 

Potwierdzają to trenerzy personalni. To właśnie do nich najczęściej trafiają przyszli małżonkowie z prostym przesłaniem – w dniu ślubu chcą być w życiowej formie. Realizacja tego zadania nie jest trudna pod jednym warunkiem. Treningi i dbanie o dietę należy rozpocząć odpowiednio wcześnie – najlepiej rok przed datą ślubu.

Oto kilka praktycznych wskazówek, jak zrealizować swoje cele przed ślubem.

Małe kroki

Powrót do formy po miesiącach, a często nawet latach lenistwa jest bardzo trudny. Wymaga to nie tylko ogromnego samozaparcia, ale również odpowiedniego planu. Ten powinien rozpocząć się od małych kroków, dosłownie.

Warto przeczytać przed ślubem: https://4banki.pl/jak-dziala-internetowy-ranking-kont-osobistych/.

Swoją przemianę warto zacząć od wprowadzenia prostych zmian nawyków. Na początek może to być 10 000 kroków każdego dnia. Mierzenie realizacji tego celu jest bardzo proste – wystarczy pobrać specjalną aplikację na telefon lub wyposażyć się w zegarek monitorujący aktywność. Dopiero w kolejnym etapie przygotowań warto dodać treningi aerobowe. Zbyt wczesne wprowadzenie ich do swojej rutyny może sprawić, że szybko pojawi się zniechęcenie.

Nowe nawyki żywieniowe

W świecie kulturystów istnieje powiedzenie, że 70% formy robi się w kuchni. To absolutnie prawda. Bez odpowiedniej diety i zmiany nawyków żywieniowych trudno będzie wypracować idealną formę na ślub. Co ważne, jeśli nawyki będą odpowiednio mocne, nie będzie problemu z utrzymaniem sylwetki również po uroczystości.

Na początek wystarczą drobne modyfikacje jadłospisu i pozbycie się z niego fast foodów oraz dań wysoko przetworzonych. W kolejnym kroku warto śledzić ilość spożywanych makroelementów za pomocą specjalnych aplikacji, a także pić dużo wody. Jeśli te zmiany nie przyniosą pierwszych rezultatów, konieczna może okazać się wizyta u dietetyka.

Higiena snu

Sen jest niezbędny do osiągnięcia celów sylwetkowych – niezależnie od tego czy są nimi dodatkowe mięśnie, czy kilka kilogramów mniej. W każdym razie istotne jest dbanie o to, aby dobrze się wysypiać. Zalecane jest minimum 7-8 godzin pełnego snu. Żeby to osiągnąć trzeba nie tylko odpowiednio planować rozkład swojego dnia, ale warto również zrezygnować z picia kawy po godzinie 16:00 czy użytkowania urządzeń elektrycznych na minimum dwie godziny przed snem.

Odpowiednia higiena snu przyczyni się nie tylko do poprawy fizycznej formy, ale również kondycji umysłowej i redukcji stresu.

Mądry trening

Istotny elementem planu zmiany sylwetki jest również trening. Ten można realizować na wiele sposobów. Mężczyźni chętniej wybiorą siłownię, dzięki której będą mogli zbudować dodatkowe kilogramy masy mięśniowej. Kobiety częściej stawiają na treningi funkcjonalne oraz biegani.

Jeśli zamierzasz budować formę do ślubu w domowej siłowni, to dowiedz się, jak w prosty sposób można ją zbudować. Przeczytaj ten artykuł: https://bioway.pl/domowa-silownia-jak-zorganizowac/

Niezależnie od tego, jaki sport wybierzemy, kluczowe jest aby realizowany trening prowadzony był w mądry sposób. Dotyczy to przede wszystkim dobieranych obciążeń. Jeśli będą one zbyt wysokie, możliwe jest przetrenowanie, pojawienie się zniechęcenia, czy też urazy. Z drugiej strony, zbyt lekkie treningi mogą być niewystarczające, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Doboru obciążeń treningowych powinna dokonać doświadczona osoba. W tym celu warto skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera personalnego. To osoba, która nie tylko pomoże w planowaniu procesu treningowego, ale również przygotuje plan dietetyczny. Co najważniejsze, trener będzie również na bieżąco monitorował czynione postępy – tak aby zdążyć z formą do dnia ślubu.

You may also like...

Dodaj komentarz