Zaproszenia ślubne - czym się kierować przy ich wyborze?
Przed ślubem

Zaproszenia ślubne – czym się kierować przy ich wyborze?

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Nic więc dziwnego, że młoda para dba o to, aby każdy szczegół był dopięty na ostatni guzik. Dotyczy to również ślubnych zaproszeń. Oto krótki przewodnik, czym kierować się przy ich wyborze. 

Zaproszenia ślubne – dopasowane do stylu wesela

Zaproszenia na uroczystości weselne rozsyłane są do gości już kilka miesięcy przed samym przyjęciem. To doskonały moment, aby nie tylko poinformować ich o miejscu i dacie samego ślubu, ale również na to, żeby zakomunikować, jaki będzie styl samego wydarzenia – tak przekonuje firma realizująca wydruki okolicznościowe w Gorzowie Wielkopolskim. W tym pomogą właśnie zaproszenia ślubne.

Jest kilka możliwości, żeby o tym poinformować. Pierwszy jest jednocześnie najprostszy – można po prostu napisać, czy będzie to uroczystość w bardziej formalnych, czy też luźnym tonie. Jeśli samo wydarzenie będzie również w konkretnym stylu – na przykład BOHO – dobrze, jeśli kolorystyka i dodatki do zaproszenia również tak będą wyglądały.

Informacje na zaproszeniu ślubnym

Dużo ważniejsze od wyglądu samych zaproszeń są informacji, które są w nich zawarte. Obowiązkowo muszą znaleźć się tam wskazówki, co do tego, kiedy i gdzie odbędzie się wydarzenie. Jeśli sala lub kościół są w miejscu mniej znanym gościom, należy dokładnie opisać, jak można tam dojechać.

Popularne jest również określanie preferencji, co do prezentów. Jeśli nie chce się otrzymywać podarunków, a woli pieniądze, warto to dokładnie opisać, aby nie wprowadzać gości w zakłopotanie.

Ostatnim elementem dobrego zaproszenia na ślub jest prośba o potwierdzenie obecności. Dzięki niej łatwiej można ocenić, ile zaproszonych osób rzeczywiście pojawi się na przyjęciu.

Cena zaproszeń ślubnych

Rozpiętość cenowa za zaproszenia ślubne jest ogromna. Najtańsze kosztują kilka złotych, a najdroższe nawet kilkadziesiąt. Warto więc dużo wcześniej określić budżet, który planujemy wydać na ten element ślubnych przygotowań, a następnie dokładnie porównać oferty producentów ślubnych zaproszeń.

You may also like...

Dodaj komentarz