Jak wybrać zaproszenia ślubne? Kilka użytecznych porad
Przed ślubem

Jak wybrać zaproszenia ślubne? Kilka użytecznych porad

Organizacja wesela pochłania wiele czasu. Ogrom obowiązków związanych z załatwieniem podstawowych spraw, takich jak rezerwacja sali weselnej, zakup sukni ślubnej czy obrączek sprawia, że często zapominamy o tak przyziemnej rzeczy jak zaproszenia ślubne. Wybór odpowiednich zaproszeń zazwyczaj zostawiamy na ostatnią chwilę, kiedy termin ślubu zbliża się wielkimi krokami.

W Polsce panuje zwyczaj osobistego wręczania zaproszeń. Rzadko decydujemy się na wysyłanie zaproszeń pocztą, nie mówiąc już o zaproszeniach w formie elektronicznej. Powszechnie przyjęło się, że goście powinni dostać oficjalne zaproszenie co najmniej dwa miesiące przed ślubem, dlatego warto odpowiednio wcześniej zdecydować o ich formie i szacie graficznej.

Jak podejść do tematu zaproszeń ślubnych? Na co zwrócić uwagę? A może wybrać zaproszenia handamade? W dalszej części artykułu spróbujemy rozwiać Wasze wątpliwości.

Kiedy zamówić zaproszenia ślubne?

Zaproszenia ślubne może i nie są najważniejszą częścią przygotowań do ślubu i wesela, jednak warto, aby zapraszany gość poczuł się wyjątkowo. Dlatego też do wyboru zaproszeń ślubnych powinniśmy podejść z odpowiednim nastawieniem. Pary młode często zabierają się do wyboru zaproszeń ślubnych nawet do sześciu miesięcy przed tym ważnym dniem, aby ze spokojem zająć się innymi obowiązkami. Trzy, cztery miesiące również powinny wystarczyć do załatwienia sprawy zaproszeń. Nie róbcie tego jednak w ostatniej chwili – weźcie pod uwagę ryzyko niekompletnego zestawu zaproszeń czy błędów w treści. Zostawcie sobie czas na ewentualną reklamację.

Gdzie zamówić zaproszenia ślubne?

Pary młode poszukiwania firmy drukującej zaproszenia zaczynają od wpisania w wyszukiwarkę internetową hasła: „zaproszenia ślubne”. Po kilku sekundach pojawiają się setki wyników, z których ciężko wybrać odpowiednią firmę. Warto przejrzeć opinię o sprzedawcy, aby uniknąć przykrych niespodzianek. Narzeczeni szukają zaproszeń w przeróżnych serwisach aukcyjnych, gdzie można znaleźć wiele interesujących ofert. Wybierajmy przede wszystkim sprawdzonych sprzedawców, którzy dbają o komfort i zadowolenie klienta. Warto również zweryfikować ich zaangażowanie w kontaktach z klientami, które przy ustalaniu wszelkich szczegółów jest niezwykle ważne.

Co powinno się znaleźć w treści zaproszenia?

Jak wybrać zaproszenia ślubne? Kilka użytecznych porad

Na zaproszeniu ślubnym nie może zabraknąć imienia i nazwiska zapraszanej osoby. Warto pamiętać o odpowiedniej odmianie nazwisk, która może sprawić nieco problemów. Wiele par młodych popełnia podstawowy błąd, nie odmieniając nazwisk w obawie o wpadkę, co jednak może być uznane za brak taktu.

Oprócz danych zapraszanych osób, na zaproszeniu ślubnym powinna znaleźć się lokalizacja i termin ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego, aby goście nie mieli problemu z dotarciem we właściwe miejsce o odpowiednim czasie.

Na zaproszeniu ślubnym warto również zaznaczyć, co para młoda chce otrzymać w prezencie ślubnym. Najczęściej są to alkohole, książki czy „totolotki”. Wiele osób decyduje się również na maskotki, które później przekazywane potrzebującym dzieciom.

Szata graficzna zaproszeń ślubnych

Jak wybrać zaproszenia ślubne? Kilka użytecznych porad

Podstawowym problemem podczas wyboru zaproszeń są wprost nieograniczone możliwości związane z doborem ich stylu i kolorystyki. Tutaj musimy zdać się na własny zmysł estetyczny. Wiele par decyduje się na klasyczne zaproszenia w eleganckim stylu, utrzymane w stonowanej kolorystyce. Jeśli motywem przewodnim Waszego wesela jest styl rustykalny, warto zadbać o to, aby zaproszenia nawiązywały do ogólnej koncepcji przyjęcia. Oprócz wyglądu, ważna jest również czytelność zastosowanej czcionki. Nie wybierajmy zbyt „fikuśnych” liter, które spowodują problemy z odczytaniem treści zaproszenia.

You may also like...

Dodaj komentarz