W jakich butach do ślubu? Kilka wskazówek dla panny młodej
Moda ślubna

W jakich butach do ślubu? Kilka wskazówek dla panny młodej

 

Piękna suknia ślubna wymaga odpowiednich dodatków, które uzupełnią ślubną stylizację. Każda panna młoda powinna pamiętać, że buty wybieramy po zakupieniu sukni a nie odwrotnie! Dobór pantofelków do gotowej sukni ślubnej jest zdecydowanie łatwiejszym zadaniem niż dokupienie sukienki do butów.

W świadomości przyszłych panien młodych utarło się, że buty ślubne muszą być niewygodne i powodować nieprzyjemne otarcia. Jednak nic z tych rzeczy. Wybierają parę butów każda z pań powinna najpierw wziąć pod uwagę wygodę i komfort noszenia pantofelków, dopiero później martwić się ich stylistyką i wyglądem.

Jak znaleźć idealne buty na te jedną noc? A może szukacie butów, które posłużą Wam również po ślubie? Gdzie szukać swojej wymarzonej pary pantofelków? W dalszej części artykułu postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Po pierwsze: wygoda

Pantofelki ślubne muszą być wygodne, inaczej panna młoda przez większość wesela będzie marzyć o momencie, w którym będzie mogła uwolnić się od niewygodnych, ocierających butów. Jak jednak odróżnić buty wygodne od tych, które przy intensywniejszym użytkowaniu będą powodować uczucie dyskomfortu? Sprawdzonym, lecz nieco drogim rozwiązaniem są buty skórzane. Naturalna skóra jest miękka i z łatwością dopasowuje się do kształtu stopy. Dzięki temu mamy gwarancję, że możemy przetańczyć w pantofelkach całą noc i to bez bolesnych otarć.

Po drugie: dopasuj rodzaj obuwia do pory roku i otoczenia

Aura za oknem również powinna mieć wpływ na to, na jakie buty finalnie się zdecydujemy. Jeśli planujecie wziąć ślub latem, możecie pozwolić sobie na eleganckie sandałki na szpilce, które bezsprzecznie stały się hitem ostatniego sezonu. Zmysłowe sandałki wyszczuplą naszą sylwetkę i optycznie ją wydłużą. Zimą, zdecydowanie bardziej rozsądnym wyborem będą zabudowane buty z aksamitną wyściółką, które w pewnym stopniu zapewnią naszym stopom ochronę przed niskimi temperaturami.

W jakich butach do ślubu? Kilka wskazówek dla panny młodej

Która panna młoda nie marzyła o ślubie w plażowej scenerii rodem z komedii romantycznych? Jeśli  jesteście tymi szczęściarami, którym udało się zrealizować marzenie z dzieciństwa, lepiej zrezygnujcie z wysokich obcasów. Pantofelki na płaskim obcasie doskonale sprawdzą się na grząskim piasku, jak również na pakiecie.

Rezerwując salę weselną panna młoda powinna „przetestować” parkiet taneczny. Większość sal weselnych niestety wyposażonych jest w śliskie, drewniane podłogi lub płytki, które nie sprzyjają zakładaniu butów na wysokiej szpilce. Bezpieczniejszym rozwiązaniem będą pantofelki na stożku lub słupku, które zapewniają większą stabilność. W trakcie zakupów warto również przywiązać wagę do podeszwy. Buty wykonane z materiałów wysokiej jakości cechują się antypoślizgową podbitką, dzięki czemu panna młoda może w pełni oddać się weselnej zabawie na parkiecie.

Po trzecie: kolor

Większość przyszłych panien młodych wybierając buty ślubne stawia ponad wszystko ich wygląd. Niezwykle ważna jest kolorystyka obuwia, w którym musimy spędzić nawet kilkanaście godzin. Ważne, aby pantofelki w pełni komponowały się ze stylistyką najważniejszego elementu ubioru, czyli sukni ślubnej. Jeszcze kilkanaście lat temu każda kobieta wychodząca za mąż nosiła białe buty. Jednak te czasy odeszły w niepamięć. Obecne trendy lansują buty ślubne w kolorze cielistym lub pastelowo-różowym, pasujące niemal do każdego modelu sukni ślubnej. Modne są również metaliczne lub błyszczące pantofelki, które nieco ożywiają ślubną stylizację i przełamują jej dość formalny wydźwięk.

W jakich butach do ślubu? Kilka wskazówek dla panny młodej

Podsumowując: buty ślubne powinny być modne i wygodne. Cel trudny do osiągnięcia? W żadnym wypadku. Wystarczy włożyć w poszukiwania odrobinę wysiłku.

You may also like...

Dodaj komentarz