kwiaty
Wesele

Ślubne dekoracje kwiatowe – jakie wybrać?

Niezwykle ważnym elementem każdej ceremonii ślubnej są dekoracje kwiatowe. Przeglądając oferty kwiaciarni można wybierać z bardzo szerokiej gamy żywych i sztucznych kwiatów. Na co więc zwrócić uwagę? Które z nich sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy.

Dekoracje auta ślubnego

Jeśli chcemy wykorzystać w sposób najbardziej efektywny sztuczne kwiaty to powinniśmy rozważyć udekorowanie nimi auta ślubnego. To bardzo częsta praktyka, która przynosi bardzo wymierne korzyści. Przede wszystkim sztuczne kwiaty są bardzo wytrzymałe i mocno ze sobą zespolone. W ten sposób nawet silny deszcz lub wiatr nie spowodują, że część z nich zostanie uszkodzona. Dodatkową zaletą jest to, że możliwe jest umieszczenie ozdób bezpośrednio przy elementach podwozia, a więc nad zderzakiem albo przy progach obok drzwi samochodu. Tak ozdobiony samochód nie traci swojego naturalnego blasku, a dekoracje kwiatowe prezentują się dużo bardziej naturalnie.

Dekoracje w kościele lub w urzędzie

Niezależnie od tego czy ślub będzie odbywał się w urzędzie czy w kościele należy zadbać o właściwą dekorację kwiatową w tych miejscach. Dużą uwagę należy zwrócić szczególnie na fotogeniczność ozdób. To właśnie w tych miejscach para młoda musi prezentować się na zdjęciach jak najlepiej. Dobrze dobrane kompozycje kwiatowe na ślub w znacznym stopniu to ułatwią. Ciekawą propozycją może być umiejętne połączenie gatunków roślin zarówno w tle, jak i na marynarce pana młodego oraz sukience panny młodej. Jeśli odpowiadają sobie kolorystycznie i gatunkowo to możemy mieć pewność tego, że każde zdjęcie będzie wyglądać znakomicie. Warto zachować ten sam motyw kwiatowy również w pozostałych elementach ślubnych, a więc przede wszystkim na zaproszeniach oraz w szkatułce na obrączki.

Jakie dekoracje kwiatowe na ślub wybrać?

Wybór konkretnego gatunku kwiatów powinien zależeć w dużej mierze od preferencji państwa młodych. Należy jednak brać pod uwagę porę roku. Niektóre rodzaje kwiatów są po prostu trudniej dostępne poza sezonem letnim. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby po nie sięgnąć w formie sztucznych dekoracji, szczególnie jeśli z jakichś względów doszło do przełożenia daty ślubu. Uniwersalnym wyborem są zawsze klasyczne róże, obowiązkowo w kolorze czerwieni. Dużym zainteresowaniem cieszą się także goździki, piwonie i hortensje. Jeśli ślub jest organizowany w sezonie zimowym to dość często w dekoracjach królują tulipany, które są dostępne w sklepach przez cały rok. Natomiast eustomy to kwiaty, które ze względu na piękny wygląd i niską cenę nadają się idealnie do dużych dekoracji.

You may also like...

Dodaj komentarz