zainteresowania
Wesele

Figurki na tort, czyli jak w ciekawy sposób udekorować weselne ciasto?

Torty towarzyszą nam na weselach od zawsze, choć przez lata nieco zmieniały się ich koncepcje. Niegdyś popularne były torty piętrowe, bogato zdobione lukrem, dziś modne są torty w stylu naked cake. Jedno się nie zmieniło – w dalszym ciągu bardzo istotna jest dekoracja tortu weselnego. W tym celu warto sięgnąć po figurki na tort, które mogą jednocześnie stanowić piękną ozdobę i wyrażać nasze emocje.

Tradycyjna figurka na tort

Figurki na tort w tradycyjnym ujęciu przedstawiają pannę młodą oraz pana młodego, zazwyczaj obejmujących się lub całujących. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że figurki na tort pojawiają się głównie na ciastach weselnych, jednak możemy także zakupić oryginalne ozdoby, które świetnie sprawdzą się na imprezach rocznicowych, na przykład z okazji złotych godów. Tego typu imprezy przez niektórych bywają nazywane małymi weselami, dlatego też nic dziwnego, że na ciastach pojawiają się figurki na tort, przedstawiające dwie, starsze już wiekiem osoby, jednak wciąż kochające się tak samo, jak w dniu ślubu.

Nowoczesna ozdoba

W dzisiejszym świecie na każdym kroku staramy się podkreślić swoją indywidualność, pasje i zainteresowania. Jeśli dodatkowo znaleźliśmy osobę, która podziela nasze hobby, to tym bardziej chcemy się nim podzielić z innymi. Doskonałym rozwiązaniem będzie figurka na tort, która przedstawia parę młodą, jednak nie w tradycyjnym objęciu, a na przykład grającą w piłkę bądź jadącą na traktorze. Tego typu dodatek może również stanowić ciekawy element humorystyczny, który świadczy o dystansie pary młodej i pozytywnym podejściu do świata. Wybór konkretnej figurki na tort zależy tylko i wyłącznie od własnych preferencji pary młodej. Pamiętajmy jednak, że obecnie mamy bardzo duży wybór dekoracji, dlatego nie musimy ograniczać się wyłącznie do utartych schematów i tradycyjnych rozwiązań.

Tort w centrum uwagi

Bez względu na to, jaką figurkę na tort ostatecznie wybierzemy, możemy być pewni, że doskonale ozdobi ona nasze ciasto weselne, które przez kilka minut będzie w centrum uwagi. Tort weselny stanowi przedmiot zainteresowania nie tylko pary młodej, ale również wszystkich gości. Musi smakować, ale przede wszystkim pięknie się prezentować. O właściwe dekoracje powinniśmy zadbać bez względu na to, jaki styl wybraliśmy dla naszego tortu weselnego. Zarówno te, które są bogato zdobione elementami cukierniczymi, jak i torty w stylu naked cake, wymagają odpowiedniej oprawy. Figurka, po uroczystości, może stanowić piękny element ozdobny salonu czy sypialni pary młodej.

You may also like...

Dodaj komentarz