Wakacje w Zakynthos - prezent dla młodej pary
Wiadomości

Wakacje w Zakynthos – prezent dla młodej pary

Zakynthos to grecka wyspa, która przyciąga do siebie miliony turystów rocznie. Jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w całej Grecji, zwłaszcza przez zakochanych.  Co jednak sprawia, że jest tak wyjątkowa? Na to pytanie, przybliżając największe atrakcje wyspy, postaramy się dziś odpowiedzieć.

Wakacje na Zakynthos – odkryć niepowtarzalne Niebieskie Jaskinie

Jedną z głównych atrakcji Zakynthos są Blue Caves, czyli Niebieskie Jaskinie. Znaleźć je możemy w północnej części wyspy, niedaleko Cape Skinari. Swoją nazwę zawdzięczają one odbiciom błękitu wody, które mienią się w przeróżnych odcieniach na białych ścianach groty.

Zobacz także: http://4clover.pl/wakacje-we-wloszech-co-sprawia-ze-ten-kierunek-jest-caly-czas-popularny/

Atrakcję zwiedzić możemy na kilka sposobów. Najpopularniejszym są oczywiście zorganizowane wycieczki, których na miejscu zdecydowanie nie brakuje. Warto jednak wiedzieć, że do jaskiń wpłynąć możemy również samodzielnie za pomocą łodzi. Istnieje też miejsce, które jest znakomitym punktem początkowym, by rozpocząć zwiedzanie… pływając lub nurkując. By móc zobaczyć Niebieskie Jaskinie na własne oczy warto sprawdzić oferty wycieczek na stronie https://www.traveligo.pl/

Wakacje na Zakynthos – bajkowa plaża Navagio

Niezaprzeczalnym symbolem wyspy Zakynthos jest jedna z najczęściej fotografowanych plaż na świecie, czyli Navagio. Dotrzeć na nią można tylko łodzią, jest to jednak sprawa zdecydowanie warta zachodu. Położona w małej zatoczce żwirowa plaża wyróżnia się swoją bielą na tle turkusowego koloru morza i… wrakiem statku spoczywającym na jej środku.

Z tego właśnie powodu otaczające to miejsce wody nazywane są Zatoką Wraku. Ale skąd on właściwie się tam wziął? Otóż statek MV Panagiotis osiadł na mieliźnie podczas sztormu w 1980 roku. To niefortunne zdarzenie sprawiło jednak, że na plażę Navagio, co roku docierają rzesze spędzających wakacje w Grecji turystów, by móc podziwiać ten niecodzienny artefakt.

Wczasy na Zakynthos – moc klimatycznych miasteczek

Zakynthos to nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, dzika przyroda i jaskinie. To również klimatyczne miasteczka, które oferują wiele atrakcji. Największym kurortem wyspy jest Laganas. Jest to idealne miejsce na wakacje dla całej rodziny. Można zobaczyć tam zagrożony wymarciem gatunek żółwia, a także cieszyć ciągnącą się kilometrami plażą.

Drugim popularnym kurortem jest Tsilivi. Jest to miejscowa stolica sportów wodnych. Posiada również dużą ilość barów, co sprawia, że nocne życie toczy się tam do białego rana. Tsilivi to idealna opcja dla planującej wakacje w Zakynthos zakochanych.

You may also like...

Dodaj komentarz