co to jest korkowe
Wiadomości

Czym jest tzw. korkowe?

Różnego rodzaju napoje wyskokowe to jeden z najważniejszych elementów weselnego menu. Pary młode organizujące przyjęcie weselne w restauracjach lub salach weselnych często decydują się na zakup alkoholu na własną rękę. W takich sytuacjach nie można zapomnieć o dodatkowej opłacie z tym wiązanej. Co dokładnie obejmuje tzw. korkowe i ile trzeba za tę usługę zapłacić? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Nie zapominajmy o dodatkowych opłatach

Organizacja wesela to w dzisiejszych czasach niemały koszt. Nawet jeśli liczbę gości ograniczymy do minimum, suma wszystkich niezbędnych wydatków może przyprawić nas o zawrót głowy. To jednak nie zniechęca narzeczonych do organizacji wesela o którym zawsze marzyli. Przygotowując kalkulację budżetu weselnego poza oczywistymi wydatkami takimi jak suknia i garnitur ślubny, wynajem sali, jedzenie, orkiestra lub DJ należy wziąć pod uwagę również inne koszty, które dla wielu par mogą okazać się niemałym zaskoczeniem. Jednym z nich jest tzw. korkowe. Jest to opłata, którą należy uiścić w sytuacji gdy para zdecyduje się kupić weselny alkohol na własną rękę. Obejmuje ona przetrzymanie, schłodzenie oraz serwowanie alkoholu na stół przez załogę kelnerską. W zależności od miejscu w którym organizowane jest przyjęcie weselne, opłata ta może wynieść od kilku do nawet kilkunastu złotych od butelki (wódki, wina czy innego trunku).

Jaka alternatywa?

Oczywiście za korkowe nie zapłacimy w sytuacji gdy zdecydujemy się na zakup alkoholu z oferty restauracji w której urządzamy uroczystość weselną. Może się bowiem okazać, że sala weselna czy restauracja będą pobierać tak wysokie korkowe, że bardziej opłacalne stanie się kupienie alkoholu bezpośrednio w lokalu. Decydując się na takie rozwiązanie oszczędzamy też sporo czasu, który byśmy poświęcili na dobór trunków, ich zakup oraz przewiezienie do restauracji czy sali weselnej. Warto wziąć to pod uwagę w chwili podejmowania decyzji dotyczącej samodzielnego zakupu alkoholu. Nie bez znaczenia jest też fakt, że nie zawsze dysponujemy odpowiednią wiedzą w zakresie dopasowania rodzaju alkoholu do posiłku. Jedno jest pewnie, dokonując kalkulacji kosztów weselnych w sytuacji gdy zdecydujemy się na samodzielny zakup trunków nie możemy zapominać o istnieniu korkowego.

Wódka, wino, a może kolorowe drinki?

Kiedy już jesteśmy świadomi tego, czym jest korkowe, warto zastanowić się nad rodzajem alkoholu, który zaproponujemy naszym gościom weselnym. Możliwości jest naprawdę sporo, a wszystko zależy od naszych upodobań oraz budżetu jakim dysponujemy. Nie ma co ukrywać, że na polskich weselach nadal prym wiedzie wódka. Wybierając ten rodzaj alkoholu na przyjęcie weselne warto pokusić się jednak o niestandardowe rozwiązania. Nie chodzi tutaj tylko o ciekawe, oryginalne opakowanie tego mocnego trunku, ale też o nietuzinkowe smaki, które zaskoczą gości weselnych. Ciekawym pomysłem może być wysokiej jakości wódka kraftowa (np. z Browaru Tenczynek). Na stołach weselnych doskonale sprawdza się też wino. Coraz więcej par młodych decyduje się na zamówienie specjalnej usługi barmańskiej. Uzdolniony barman przygotowujący drinki na życzenie gości weselnych stanowi atrakcję samą w sobie i z pewnością na długo zostanie zapamiętana przez wszystkich weselników.

You may also like...

Dodaj komentarz