slub plenerowy
Wesele

Wesele w ogrodzie – tego nie może na nim zabraknąć

Wesela w ogrodzie są coraz bardziej popularnym pomysłem na świętowanie tego jedynego w swoim rodzaju dnia. Państwo młodzi z jednej strony marzą o złożeniu przysięgi na łonie natury, natomiast z drugiej często obawiają się o aspekty organizacyjne i… pogodę. Plenerowa uroczystość będzie wspaniałym wydarzeniem, jeśli tylko zostanie odpowiednio zaplanowana. Spójrz, co zrobić, aby organizacja wesela w ogrodzie była na jak najwyższym poziomie.

Od czego zacząć urządzanie wesela w ogrodzie?

Wesele w plenerze wymaga przede wszystkim od organizatorów odpowiedniego przygotowania przestrzeni. Z jednej strony konieczne jest wyznaczenie miejsc siedzących dla naszych gości, z drugiej natomiast wytyczenie terenu do późniejszej zabawy. Mając zamkniętą listę gości, można jednak przygotować stoły ogrodowe, przy których zasiądą. W zależności od ilości zaproszonych osób oraz dostępnej przestrzeni można postawić na te okrągłe, których zaletą jest łatwy dostęp z każdej strony. Inną propozycją są stoły ogrodowe prostokątne, które z kolei można ze sobą połączyć po kilku sztuk, dzięki czemu uzyskamy długie blaty, które sprawdzą się rozstawione wokół parkietu.

Należy pamiętać, aby stoły ogrodowe zostały nie tylko udekorowane wedle założonej estetyki, ale przy okazji były oznaczone. W tym celu warto stworzyć bileciki lub plakietki, które będą wskazywać gościom przypisane im miejsca, co pomoże uniknąć ewentualnego chaosu. Poza oczywistymi elementami takimi jak nakrycia na stołach powinny pojawić się także dekoracje, które można wybrać spośród licznych ozdób – kwiatów, świec, lub metalowych akcesoriów w stylu świeczników oraz serwetników. Dzięki nim nie tylko dodamy przestrzeni elegancji, ale niektóre będą przy okazji funkcjonalne, co z pewnością docenią nawet nieco wybredni goście.

Elementy wystroju weselnego na zewnątrz – o co warto zadbać?

Jednak stoły to nie jedyne meble, które należy załatwić na wesele w plenerze. Nie mniej ważne są przecież także i krzesła ogrodowe, które poza wyglądem powinny spełniać jedno, zdecydowanie ważne kryterium – ich nóżki muszą być na tyle szerokie, aby nie wbijać się w ziemię! Świetnym pomysłem będą więc wszelkie fotele i ławy, które są stabilne, a do tego – jeśli wybierzemy te drewniane – będą pięknie pasować do otoczenia.

Jeśli obawiamy się, że podczas wesela aura może być kapryśna, warto zainwestować także w zadaszenie. To w formie namiotu nie tylko sprawi, że uchronimy się przed ewentualnymi opadami, ale przy okazji zabezpieczymy się przed promieniami słońca. Namioty są wspaniałymi dodatkami do imprez urządzanych w stylu boho i rustykalnym, dlatego jeśli wymarzyła Ci się tego typu aranżacja, powinieneś mieć je na oku.

Aby uroczystość nie musiała się kończyć wraz z zachodem słońca, trzeba zadbać również o oświetlenie. Te można wybrać spośród wielu atrakcyjnych pomysłów – szklanych kul, romantycznych girland, czy nowoczesnych lampek solarnych. Oświetlenie nie tylko sprawi, że miejsce nabierze nastrojowego, bajkowego wręcz wyrazu, ale umożliwi zgromadzonym osobom świetną zabawę do białego rana.

You may also like...

Dodaj komentarz