Synek mamusi, czyli jak poradzić sobie z uciążliwą teściową
Wiadomości

Synek mamusi, czyli jak poradzić sobie z uciążliwą teściową

Dowcipy o teściowej są jednymi z najpopularniejszych żartów w naszym kraju. Czy bezpodstawnie? Problem uciążliwej teściowej, która próbuje ingerować w życie swojego syna to wbrew pozorom nie tak rzadki problem. Kłopoty z teściową często są powodem kłótni między małżonkami czy też narzeczonymi. W skrajnych przypadkach niesforna „mamusia” jest powodem rozpadu związku.

Z czego wynikają problemy na linii teściowa-synowa? Jak zażegnać konflikt? Odpuścić czy może dążyć do konfrontacji? Niestety nie ma jednego skutecznego lekarstwa na problemy rodzinne, jednak podpowiadamy, jak ocieplić stosunki z teściową.

Ukochany synek

Matki często nie mogą pogodzić się z wyprowadzką swojego ukochanego syna. Sytuacja robi się jeszcze bardziej nieprzyjemna, gdy nasz mąż jest jedynakiem, oczkiem w głowie swojej rodzicielki. Matka to dla syna często jedyny kobiecy autorytet, z jakim przez dużą część swojego życia przychodzi im się stykać. Do pewnego etapu w życiu każdego mężczyzny to właśnie matka jest najważniejszą kobietą w jego życiu. Jednak przychodzi moment, kiedy facet wyfruwa ze swojego bezpiecznego gniazdka, co matki przyjmują z dużą dozą rozgoryczenia.

Jesteś niewystarczająco dobra

Synek mamusi, czyli jak poradzić sobie z uciążliwą teściową

Każda matka chce dla swojego dziecka jak najlepiej, pragnie, aby ułożyło sobie dorosłe życie u boku wartościowej i uczciwej osoby, w której będzie miało wsparcie. Jednak niektóre teściowe nie akceptują swoich synowych z bardzo prostego powodu: „mój syn jest dla Ciebie za dobry, nie zasługujesz na niego”. Wiele kobiet zmaga się z niesprawiedliwym poniżaniem ze strony matki swojego męża, które jest często bezpodstawne i wyssane z palca. A to zupa jest przesolona, pranie źle złożone, a sprzątać to ty w ogóle nie umiesz- to częste komentarze rzucane pod adresem „niechcianych” synowych.

Niezapowiadane kontrole wizyty

Teściowa, która wpada bez uprzedzenia to zjawisko spotykane niezwykle często. Wymówki, jakie wymyślają teściowe przechodzą ludzkie pojęcie. Bo ileż razy można być w okolicy, kiedy odległość dzieląca dom „mamusi” od Waszego to dobrych kilkanaście dobrych kilometrów? Jest to jedynie pretekst aby skontrolować, czy przypadkiem nie zapomniałaś ugotować obiadu jej synka albo zrobić zakupów. Częste, niezapowiadane wizyty nie mają szansy być dobrze przyjęte przez synową, kiedy na każdym kroku jest krytykowana i ganiona za każdy, najmniejszy błąd.

Sposób na teściową

Synek mamusi, czyli jak poradzić sobie z uciążliwą teściową

Jak położyć kres wojnie z teściową? Jeśli Twój mąż do tej pory nie interweniował, przedstaw mu prosto z mostu swoje odczucia. Mężczyzna często jest między młotem a kowadłem, nie mając pojęcia po której stronie się opowiedzieć. Spróbuj sensownie przedstawić mu swój punkt widzenia i poprosić o wytłumaczenie całej sytuacji jego matce.

Jeśli do końca próbujesz zachować resztki dobrego wychowania, czas zmienić taktykę. Jeśli nie po dobroci, to siłą. Nie chodzi tutaj oczywiście o przemoc fizyczną. W rozmowie z teściową wyłóż kawę na ławę, wyrzuć z siebie wszystko, co Ci się nie podoba w jej zachowaniu. Najwyższy czas skończyć z uleganiem teściowej i pobłażaniu jej karygodnego zachowania. Szczera rozmowa to nie oznaka braku szacunku, lecz odwagi i niezależności. Nawet jeśli po takiej rozmowie teściowa nie odezwie się do Was przez miesiąc, ale potem zmieni swoje nastawienie, pomyślcie, że warto było zaryzykować.

Jeśli jesteście w podobnej sytuacji, pamiętajcie, że nie żyjecie z teściową, lecz z jej synem. Nie macie obowiązku żyć pod dyktando teściowej-tyrana, która na każdym kroku mówi Wam, co macie robić. Jesteście dorosłe i same decydujecie o sobie. Jeśli jej się to nie podoba, to już nie Wasz problem.

You may also like...

Dodaj komentarz