Wesele w pół roku? Niemożliwe nie istnieje!
Wiadomości

Wesele w pół roku? Niemożliwe nie istnieje!

Organizacja przyjęcia weselnego to dla pary młodej nie lada wyzwanie. Przyjęło się, że na zaplanowanie ceremonii ślubnej i wesela potrzeba co najmniej roku, jednak zdarza się, że przyszli małżonkowie nie chcą aż tyle czekać na rozpoczęcie wspólnego życia. Wydaje się, że sześć miesięcy to ekstremalnie mało czasu na załatwienie wszelkich formalności związanych z rezerwacją sali weselnej, cateringu czy przygotowanie zaproszeń. Jednak dla chcącego nic trudnego. Podpowiemy Wam, jak sprawnie przygotować się do najważniejszego dnia w swoim życiu w zaledwie kilka miesięcy.

Skromne przyjęcie weselne

Wesele w pół roku? Niemożliwe nie istnieje!Kto powiedział, że każda para zawierająca związek małżeński musi wyprawić huczne wesele? Coraz częściej młodzi decydują się na nieco bardziej kameralne przyjęcia weselne dla najbliższej rodziny i przyjaciół. Jest to rozwiązanie zdecydowanie mniej kosztowne, pozwalające zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych! Na co można wydać zaoszczędzone pieniądze? Na podróż poślubną lub bardziej przyziemne rzeczy, jak remont mieszkania czy kupno samochodu.

Organizacja przyjęcia w restauracji nie wymaga tyle przygotowań co zaplanowanie wesela na kilkaset osób. Zarezerwowanie miejsca w restauracji możemy zostawić sobie nawet na miesiąc przed zaplanowaną ceremonią, jednak warto zrobić to nieco wcześniej, aby oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów.

Jeśli jednak marzycie o dużym przyjęciu, o którym będzie się mówiło jeszcze długo po nim, warto skrupulatnie opracować plan działania. W wielu księgarniach dostępne są planery ślubne, które ułatwiają zaplanowanie wesela krok po kroku. Warto poświęcić chwilę czasu i zastanowić się, bez czego nie możemy się obejść.

Ustalenie daty ślubu

Wesele w pół roku? Niemożliwe nie istnieje!Młode pary ustalanie daty ślubu uzależniają najczęściej od wolnych terminów sal weselnych. Jeśli planujecie ślub w większym mieście, znalezienie wolnego terminu sali weselnej nie stanowi takiego wyzwania jak w przypadku mniejszych miejscowości, gdzie ilość dostępnych sal jest ograniczona. Jednak nie należy się zrażać – warto do skutku próbować i szukać odpowiadającej nam lokalizacji.

Jeśli chodzi o ustalenie daty ślubu cywilnego lub konkordatowego, tutaj nie powinno być większych problemów. Na dopełnienie wszelkich formalności w Urzędzie Stanu Cywilnego mamy okrągły miesiąc. Natomiast jeśli decydujemy się na ślub konkordatowy, potrzebne dokumenty musimy dostarczyć na trzy miesiące przed planowaną ceremonią.

Zespół muzyczny, kamerzysta, fotograf

Organizując wesele chcemy, aby nasi goście bawili się do białego rana, dlatego znalezienie odpowiedniej kapeli czy didżeja powinno być dla nas priorytetem. Wiele zespołów ma dość długie zapisy, więc trzeba się niestety nieźle nagimnastykować, aby nie zostać na lodzie. Jednak pół roku to nie aż tak mało, dlatego warto jak najszybciej chwycić telefon, podzwonić, wysłać kilkadziesiąt maili, aż do skutku. Wbrew pozorom nie jest to wcale mission impossible- wiele zaczynających kapel oferuje naprawdę godne uwagi usługi i to po atrakcyjnych cenach!

Przyjęcie weselne nie może się również obejść bez fotografa, który uwieczni wzruszające chwile. Jednak nie musimy gorączkowo przeglądać ofert, aby znaleźć odpowiedniego fachowca. Warto popytać w rodzinie lub wśród przyjaciół o osoby, które hobbistycznie zajmują się fotografią. Koszt takiej usługi na pewno będzie dużo tańszy, a i znalezienie fotografa-amatora zajmie nam zdecydowanie mniej czasu.

Suknia ślubna i garnitur

Wesele w pół roku? Niemożliwe nie istnieje!Każda panna młoda w tym szczególnym dniu chce się czuć wyjątkowo i wyglądać zjawiskowo. Jednak czy pół roku to nie za mało na kupienie czy uszycie wymarzonej sukni ślubnej? Oczywiście, że nie! Nie ma co się zapatrywać na nadgorliwe panny młode, które swoją kreację mają przygotowaną nawet pół roku przed ślubem. Dwa miesiące to wystarczający czas, aby rozpocząć przymiarki.

Panowie mają zdecydowanie łatwiej, gdy przychodzi im zakupić garnitur ślubny. Zdarzają się i tacy, którzy zakup garnituru czy smokingu zostawiają na ostatnią chwilę, bojąc się o nadprogramowe kilogramy. Jednak do salonu z garniturami warto wybrać się odrobinę wcześniej i kupić cały potrzebny zestaw. Wiele renomowanych sklepów posiada w swojej ofercie gotowe komplety ślubne, począwszy od skarpet i butów, na koszulach i muszkach kończąc. W razie potrzeby można dokonać poprawek, które są najczęściej kwestią kilku dni.

Pozostało sześć miesięcy do godziny „zero”? Nie panikuj! Odpowiednia organizacja i determinacja pozwolą Ci zorganizować ślub jak z bajki.

You may also like...

Dodaj komentarz