Jak wybrać garnitur ślubny? Poradnik wyboru ubioru dla Pana Młodego
Moda ślubna

Jak wybrać garnitur ślubny? Poradnik wyboru ubioru dla Pana Młodego

Szukasz pomysłu na weselny ubiór? Sprawdź w jaki sposób kierować się wyborem idealnego garnituru ślubnego. Nie zawiedziesz się naszymi poradami!

Kolekcja ślubna Giacomo Conti oferuje wiele możliwości wyboru idealnego garnituru ślubnego. Szarości, granaty, czernie i grafity – to najbardziej popularne kolory, które pasują każdemu. Zwróć również szczególną uwagę na dopasowanie garnituru do sylwetki. Na co jeszcze zwrócić uwagę przed wyborem ślubnego ubioru?

Jaki wybrać garnitur? Co lubimy, a co nam się podoba

Garnitur jest częścią garderoby, która wyraża Pana Młodego – jego wartości, charakter, zasady i styl. Zatem całkowicie zrozumiałym jest, że będzie poszukiwany strój, który określi Twoje preferencje. Ślub jednak rządzi się swoimi prawami i szczerze polecamy trzymać się klasycznych rozwiązań. Dlaczego klasyka? Ponieważ jest ponadczasowa i na pewnie nie wyjdzie z mody za kilka sezonów. Klasyczne garnitury są w kolorze czerni, granatu oraz grafitu. Co innego z ekstrawaganckimi garniturami, które podporządkowane są modzie i szybko mogą stracić na swojej uniwersalności.

Rodzaj garnituru

Przez wiele lat (a nawet dekad!) Panowie ubierali się w zbyt duże garnitury, które się odkształcały, marszczyły i dodawały sylwetce dodatkowe kilogramy. Na szczęście te czasy się już skończyły!

Pamiętaj, żeby dobierać garnitur do swojej sylwetki. Najpopularniejsze są 2 kroje garnituru:

  • slim (określane również jako slim fit lub modern fit) – dopasowany do ciała,
  • regular (zwane również classic fit) – luźniejszy krój, bardziej klasyczny.

Slim polecany jest wysokim i szczupłym mężczyznom, którzy chcą podkreślić swoją sylwetkę za pomocą taliowania w pasie i zwężanym nogawkom. Regular natomiast jest dla mężczyzn o klasycznej budowie ciała, którzy lepiej czują się w luźniejszym fasonie.

Zwróć uwagę, aby garnitur (niezależnie od kroju) był wykonany w 100% z naturalnych materiałów. Najlepiej spisuje się wełna, która pozwala skórze oddychać, a także jest bardzo trwała.

Dodatki do garnituru

Spinki do mankietu, poszetka, krawat – dodatków jest wiele, które podkreślą charakter stylizacji. Ślub zdecydowanie zasługuje na najlepsze z nich.

Spinki do mankietu – wybieraj spinki, które będą upamiętnieniem Twojego ślubu. Możesz również na nich wygrawerować datę ślubu. Najczęściej wybieranymi spinkami są spinki srebrne. Mogą być dyskretne, lub bardziej ekstrawaganckie jeśli chcemy dzięki nim podkreślić swój charakter, zainteresowania czy wykonywany zawód.

Krawat – zalecamy klasykę – czernie, szarości, czerwienie, granaty. Lekkie wzory takie jak prążki czy kropki lekko go urozmaicą. Szerokość krawata dobieramy na podstawie szerokości klap od marynarki. Szerokie klapy – krawat o szerokości 8-12 cm. Wąskie klapy – krawat nie powinien być szerszy niż 4 cm.

Poszetka – dyskretna, choć doskonale widoczna. Kawałek jedwabnego materiału, który wkłada się do kieszeni na piersi marynarki można połączyć kolorystycznie np. z krawatem. Najbardziej klasyczna poszetka to poszetka biała z lekkim, kolorowym obramowaniem.

Pamiętaj, że wybór garnituru ślubnego i dodatków jest bardzo mocno indywidualnym wyborem. Przy wyborze przede wszystkim kieruj się swoją wygodą, gustem i poczuciem powagi chwili.

You may also like...

Dodaj komentarz