Stres przedślubny – jak sobie z nim radzić
Wiadomości Przed ślubem

Stres przedślubny – jak sobie z nim radzić

Najważniejszy dzień w Twoim życiu zbliża się wielkimi krokami, a Ty stajesz się kłębkiem nerwów? Nie jesteś jedyna. Wiele przyszłych panien młodych boryka się z ogromnym stresem związanym z organizacją wesela. Jest to całkowicie normalne, jednak zbyt wysoki poziom stresu może stać się zbyt uciążliwy. Para młoda pragnie, aby wszystko odbyło się zgodnie z planem, bez nieprzewidzianych wydarzeń. Jednak czy mamy całkowitą kontrolę nad przebiegiem ślubu i przyjęcia weselnego? Oczywiście, że nie. Nie jesteśmy w stanie zapanować nad setką gości weselnych, którzy nie zawsze potrafią zachować się na poziomie.

Jak zredukować poziom stresu? Jak w spokoju odliczać dni do upragnionego ślubu? Czego unikać? Przyszłe panny młode powinny zapoznać się ze skutecznymi sposobami na stres przedślubny.

Stres zmorą kobiet

Nie ma co ukrywać, w dużej mierze to właśnie kobiety są najbardziej narażone na stres związany z organizacją i przebiegiem przyjęcia weselnego. Oprócz samej zainteresowanej, stres towarzyszy również świadkowej, druhnom czy matkom, które pragną, aby ich córka przeżyła najpiękniejszy dzień w swoim życiu. Kobiety są zdecydowanie bardziej emocjonalne i łatwo ulegają wzruszeniom, co najczęściej widać w momencie składania przysięgi małżeńskiej czy założenia sukni ślubnej przez ukochaną latorośl.

Diabeł tkwi w szczegółach

Organizacja wesela pełna jest stresogennych sytuacji. Parze młodej zależy, aby ślub i wesele odbyły się bez zakłóceń. Podczas planowania wesela, zarówno panna młoda, jak i pan młody mają niemały orzech do zgryzienia. Wybór odpowiedniej sali weselnej, sukni ślubnej, garnituru, obrączek czy zaproszeń weselnych potrafi przyprawić o niemały ból głowy. Lista rzeczy do załatwienia zazwyczaj ma imponujące rozmiary, dlatego warto krok po kroku zajmować się poszczególnymi zadaniami. W organizację wesela warto również zaangażować najbliższe przyjaciółki czy siostrę, które będą służyć pomocną ręką w kryzysowych sytuacjach.

Idź na siłownię

Kiedy jednak nadmiar obowiązków nas przytłacza, a stres zżera od środka, warto zrobić sobie przerwę i znaleźć chwilę dla siebie. Nie ma nic bardziej oczyszczającego ciało i umysł jak intensywny wysiłek fizyczny. Przez zamieszanie ze ślubem zaniedbałaś zajęcia z jogi czy fitnessu? To jest właśnie ten moment, gdy możesz oderwać się od codziennych obowiązków i zadbać o siebie. Ćwiczenia fizyczne nie tylko dobrze wpływają na wygląd naszej sylwetki, ale również na spokój ducha. Podczas ćwiczeń mózg wydziela endorfiny, czyli hormony szczęścia, które w tak stresowym okresie naszego życia mogą okazać się zbawienne.

Dobra organizacja to podstawa

Wiele kobiet przed rozpoczęciem planowania wesela zaopatruje się w planer ślubny, który może wydawać się wyrzucaniem pieniędzy w błoto. Jednak w rzeczywistości pomaga on skrupulatnie zaplanować każdy etap ślubu i wesela. Nic tak nie redukuje stresu przedślubnego jak „odhaczanie” poszczególnych pozycji w notesie jako „załatwione”.

Nie zapomnij o posiłkach

W gorącym okresie oczekiwania na ten najważniejszy dzień, często pomijamy posiłki. Kto nie zna uczucia związanego żołądka, gdy nasze ciało nie chce przyjąć jedzenia w żadnej formie? Im bliżej ślubu, tym panny młode jedzą coraz mniej, co jest często widoczne podczas ostatnich przymiarek sukni ślubnej, gdy gorset trzeba wiązać jeszcze mocniej. Warto jednak jeść zbilansowane posiłki pełne witamin, które poprawią nasze samopoczucie. Na czas przygotowań warto zrezygnować z używek i ciężkostrawnego jedzenia, które warto zastąpić pełnowartościowymi produktami jak ryby, chude mięso, warzywa i owoce. Warto mieć ze sobą butelkę wody mineralnej, aby się nie odwodnić.

Jak przespać noc przed ślubem?

Wiele panien młodych noc przed ślubem nie może zasnąć, jednocześnie z podekscytowania i strachu, czy wszystko się uda. W takiej sytuacji dobrze jest poszukać oparcia w ramionach przyszłego męża, który podniesie nas na duchu i rozwieje nasze wszelkie obawy. Warto również urządzić sobie domowe SPA- zrobić sobie kąpiel z olejkami eterycznymi, włączyć ulubioną muzykę i oczyścić głowę.

You may also like...

Dodaj komentarz