Jak wybrać fotografa?
Wesele

Fotograf na ślub – jakiego wybrać?

Wybór fotografa ślubnego może nie być prosty, ponieważ nie kosztuje to mało, to raz, dwa, może to być osoba która tylko uważa, że zna się na rzeczy, a w rzeczywistości zdjęcia z tego wspaniałego dna nas dnia zostaną przez niego zrujnowane, lub też nie będą takiej jakości, jakiej byśmy sobie życzyli, a pamiętajmy o tym, że bisu raczej nie będzie, dlatego też jakiego fotografa ślubnego powinniśmy wybrać?

Sprawdź jego portfolio!

Przed wyborem danego profesjonalnego fotografa powinniśmy sprawdzić jego portfolio, a w szczególności powinniśmy zwrócić uwagę na zdjęcia wykonywane w kościele. Odpowiednio wykonane zdjęcia w świątyni są bardzo trudne do wykonania dla kogoś, kto nie ma przy tym odpowiedniego doświadczenia. Wymaga to dużej sprawności fotograficznej oraz wiedzy na temat zachowań w danej chwili. Duże umiejętności muszą iść w parze z odpowiednim sprzętem, który poradzi sobie ze słabym oświetleniem w takim miejscu. Poza tym, dzięki zwróceniu uwagi na taki stan rzeczy będziemy mogli od razu zobaczyć czy punkt widzenia fotografa nie jest zbyt rozbieżny z naszymi oczekiwaniami. Wielu fotografów ostatnio prowadzi również coś takiego jak blog weselny – czyli witrynę, która pokazuje ich przemyślenia, oraz proponuje ciekawe poradniki odnośnie samego przygotowania do ślubu bądź wesela. Jeśli chodzi o zdjęcia już z przyjęcia weselnego należy dowiedzieć się do której godziny zostaje fotograf. Ważnym aspektem jest też dojazd, czy jest on wliczony w cenę lub co z ewentualnym noclegiem. W portfolio patrzymy najbardziej na ujęcia na jakichś nam najbardziej zależy, czyli np. pierwszy taniec, pocałunek, czy też nałożenie obrączek.

Dokładnie przejrzyj jego ofertę

Naturalne jest to, że im bogatsza oferta danego fotografa, tym cena rośnie. Przy wyborze profesjonalisty powinno się już mieć ustalone mniej więcej czego oczekujemy, czyli ile chcemy mieć zdjęć, czy chcemy mieć sesję plenerową w ten sam dzień czy w inny i tak dalej. Reportaż ślubny też jest rzeczą dosyć względną, jedne pary wolą zacząć go od razu od mszy, ewentualnie od błogosławieństwa. Niektóre Panny Młode podczas wizyty w salonie fryzjerskim otoczone są przez fotografów czy kamerzystów, tak więc musimy zastanowić się na czym nam zależy i jaki chcemy osiągnąć efekt. Organizacja ślubu w końcu powinna przebiegać w sposób – jak sama nazwa mówi – zorganizowany, a nie chaotyczny, ponieważ zdjęcia które zrobi fotograf będą wtedy kiepskiej jakości, a tego przecież nie chcemy, prawda?

Spisz umowę

Odpowiednia umowa z fotografem to twoje zabezpieczenie, w razie gdyby zdjęcia nie wyszły tak, jakbyście chcieli, oraz (co niestety dość smutne) w razie takich sytuacji, że ślub musi być odwołany, z powodu pandemii, nic nie jesteście winni fotografowi, a on jest zobowiązany do zwrotu zaliczki. Każdy profesjonalny fotograf ślubny zaoferuje wam spisanie umowy, ponieważ musicie pamiętać, że zabezpiecza to również jego przez ewentualnymi niejasnościami, oraz niedopowiedzeniami.

You may also like...

Dodaj komentarz