Na co zwracać uwagę wybierając salę weselną?
Wesele

Na co zwracać uwagę wybierając salę weselną?

Planowanie ceremonii ślubnej to bardzo poważne zadanie. Ten jeden z najważniejszych dni w życiu, na pewno chcemy przeżyć komfortowo, nie martwiąc się o szczegóły, będąc pewni własnego zadowolenia, szczęścia gości. Jedną z najważniejszych kwestii, której trzeba poświęcić sporo czasu jest oczywiście wybór sali weselnej. Jakie kryteria powinna spełniać sala weselna?

Własny ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, moment, w którym zakładamy rodzinę oraz rozpoczynamy nowe życie. Niezwykle ważne jest to, aby się do tego dnia w odpowiedni sposób przygotować, zaplanować całą ceremonię od A do Z, wybrać salę weselną, zaproszenia, zaprosić gości, ustalić menu, wybrać odpowiednią suknię ślubną oraz garnitur. Ilość spraw, które trzeba załatwić przed ślubem jest bardzo duża. Sala weselna to jedna z najważniejszych kwestii. Im lepiej ją wybierzemy, biorąc pod uwagę różne kryteria, tym zdecydowanie przyjęcie będzie o wiele lepsze. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Przede wszystkim podpisanie umowy

Gdy znamy już dokładnie termin ślubu, powinniśmy udać się na rozmowę z właścicielami sali weselnej. Jedną z najważniejszych kwestii jest to, aby podpisać umowę. Jest to dokument, który w jasny sposób określa ramy współpracy oraz oczywiście obowiązki klienta oraz świadczeniodawcy.

Wielkość sali oraz jej wystrój

Jeżeli planujemy duże wesele, z dużą ilością gości, sala musi mieć odpowiednią wielkość. Chodzi tu zarówno o odpowiednią przestrzeń stolikowo-barową, gdzie goście będą spożywać posiłki, jak również przestrzeń do tańczenia i zabawy, przestrzeń dla dzieci oraz dla orkiestry. Dekoracja jest oczywiście kwestią indywidualną. Sala powinna po prostu spełniać odpowiednie standardy.

Dodatkowe atrakcje, plac zabaw, grill

Każda dodatkowa atrakcja, która może wpłynąć na uatrakcyjnienie wesela, jest na wagę złota. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby zapewnić dodatkowe atrakcje np. osobom dorosłym (możliwość zrobienia grilla, spędzenia czasu w altanie, nad wodą), jak również dzieciom, które oczywiście będą najbardziej zainteresowane zabawą na placu zabaw.

Jeżeli chcemy, aby właściciele sali weselnej zajęli się również przygotowaniem wybranego przez nas jedzenia, powinniśmy dokładnie sprawdzić, jakim zapleczem gastronomicznym dysponują, czy zatrudniają doświadczonych kucharzy, czy jest możliwość skorzystania z menu degustacyjnego. Wybór sali weselnej nie powinien być dokładnie przemyślany i nie podejmowany pod wpływem emocji.

You may also like...

Dodaj komentarz