weselne dekoracje
Wiadomości

Jak zaplanować dekoracje weselne przy niewielkim budżecie?

Panna młoda zawsze marzy, aby jej ślub i wesele były jak z bajki. Marzy, by każdy element był ze sobą spójny i wszystko tego dnia się udało. Świeże kwiaty, fantazyjne kompozycje kwiatowe i niezwykłe dekoracje weselne – to elementy, które na każdym weselu odgrywają dużą rolę. Jak jednak zaplanować dekoracje ślubne, jeśli weselny budżet jest ograniczony?

Jak oszczędzić na weselnych dekoracjach?

Oszczędzanie na dekoracjach weselnych wcale nie musi oznaczać dekorowania sali weselnej w tandetny sposób. Istnieje wiele możliwości, które pozwolą na obniżenie weselnego budżetu, przy jednoczesnym zachowaniu dobrego smaku. Dekoracje weselne w Czosnowie mogą być wykonane samodzielnie przez państwa młodych lub ich najbliższych. Wydawać by się mogło, że na tego typu rozwiązanie nie ma czasu przed ślubem. Jednak samodzielne zrobienie dekoracji wcale nie musi być wymagające. Wazony ze starych butelek, podtalerza z plastrów drewna, makramy ze starego sznurka i numery stolików z korków od wina – to tylko część z pomysłów na to, jak możesz zrobić coś z niczego. 

Chcąc zaoszczędzić na dekoracjach weselnych, kwiaty można zastąpić liśćmi czy innymi zielonymi wypełniaczami. To dobry sposób na zwiększenie objętości bukietów, które znajdą się na stole. Nastrój można także zbudować wykorzystując do tego świece. Gdy zrobi się ciemno ich blask stworzy niezwykły klimat.

Postaw na minimalizm

Chcąc zaoszczędzić budżet weselny dobrze jest postawić na minimalizm. Obecnie jest on bardzo modnym trendem i oznacza rezygnację z przepychu, na rzecz dyskretnych dekoracji i dodatków. Kwiaciarnia w Czosnowie, zamiast przygotowywać przesadnie wielkie dekoracje na stół, może wykonać skromniejsze bukiety, które można przyozdobić liśćmi czy gałązkami. Można zrezygnować z bogatej dekoracji samochodu czy wejścia do sali weselnej. O wiele lepiej jest się skupić na ozdobieniu innych elementów sali. 

Istnieje wiele sposób na to, by przy niskim budżecie wesele było jak bajki. To kwestia priorytetów i odpowiedniej organizacji państwa młodych. 

You may also like...

Dodaj komentarz