odpowiednio dobrana koszula
Wiadomości

Stylizacje wizytowe – najczęściej popełniane błędy

Stylizacyjne wpadki biorą się najczęściej z niewiedzy, problemu z dostosowaniem ubioru do okazji czy nieudolnych prób zabawy modą. Jakie są najczęściej popełniane błędy w ubiorach? Co robić, aby nie dopuścić się modowego faux pas? Podpowiadamy, jak poprawnie nosić koszule spodnie.

Jak dostosować ubiór do okazji?

Jednym z najczęstszych błędów stylizacyjnych zarówno w przypadku pań, jak i panów, jest niedostosowanie ubioru do okazji. Nierzadko nie zdajemy sobie sprawy, czym dokładnie charakteryzuje się styl casual, a czym wizytowy. W związku z tym dobieramy elementy garderoby, które na ważne okazje nie powinny być zakładane, wybieramy za małe lub za duże ubrania. 

Aby wybrać ubiór, który sprawi, że będziemy wyglądać szykownie i elegancko na rodzinnych uroczystościach czy biznesowych spotkaniach, wystarczy zastosować się do kilku wskazówek.

Źle dobrane koszule męskie – jak tego uniknąć?

Pierwszą kwestią, do której należy przyłożyć dużą uwagę wybierając koszule męskie jest rozmiar. Zbyt obcisła ujawni wszystkie niedoskonałości, nieestetycznie będą wyglądać też zapięcia przy guzikach oraz za krótkie mankiety. Duży rozmiar natomiast zaburzy proporcje sylwetki. Materiał koszuli włożony w spodnie sprawi wówczas wrażenie dodatkowych kilogramów, podobnie jak jego nadmiar na ramionach. Jak zatem powinny wyglądać idealnie dobrane koszule spodnie?

Odpowiednio dopasowana koszula nie może opinać klatki piersiowej, ale jednocześnie nie powinna być workowata. Ma zapewniać swobodne poruszanie rękami. Rękawy powinny być na tyle długie, aby mankiety wystawały co najmniej centymetr spod marynarki. Do stroju wizytowego wybieramy zawsze koszule z długim rękawem, najlepiej w białym kolorze.

Sposób na niedopasowane garnitury

Garnitur to podstawa męskiego stroju wizytowego. Dobrze wybrany model będzie nadawał szyku panom w każdym rozmiarze, niedopasowany natomiast zaburzy proporcje nawet najlepiej zbudowanej sylwetki. Najczęściej popełnianymi błędami w przypadku garniturów, są marynarki i spodnie o złych długościach. Należy więc zapamiętać, że dół spodni ma delikatnie opierać się na cholewce buta. Kilka zwiniętych fałd przy kostce, które tworzy nadmiar materiału, skracają optycznie nogi, a całość wygląda przy tym topornie. 

W przypadku marynarki rękawy mają sięgać nadgarstków i odsłaniać jedynie fragment koszuli, górna część garnituru ma jedynie przykrywać pośladki. Dobrze dobrana marynarka ma lekko przylegać do ciała, pozwolić na swobodne jej zapięcie, nie może też krępować ruchów. 

Czego nie zakładać na duże wyjścia?

Strój ma być zawsze dopasowany do okazji i miejsca, w którym uroczystość się odbywa. Jeśli więc wybieramy się na wieczorowe wyjścia, decydujmy się jedynie na stonowane i neutralne kolory. 

Barwne stroje będą mile widziane przy okazji półformalnych uroczystości, odbywających się zazwyczaj za dnia. Formalne okazje wymagają elegancji i zastosowania się do określonego dress code’u, dlatego panie powinny wybierać kroje, które nie będą odsłaniały zbyt wiele ciała. Skąpy strój podczas oficjalnych uroczystości może zostać odebrany jako wulgarny. 

You may also like...

Dodaj komentarz