recznie wykonane kartki slubne
Moda ślubna

Rodzaje ręcznie wykonywanych kartek ślubnych

Otrzymanie zaproszenia na ślub to wielkie wyróżnienie, pojawia się wówczas dylemat co wręczyć w ramach prezentu. Najczęściej goście stawiają na pieniądze, jest to znacznie lepszy pomysł niż zakup nietrafionych upominków. Prezent w postaci pieniędzy wręcza się w samej kopercie, ewentualnie kartce okolicznościowej. Na portalu Artyferia, gdzie przedstawiane są produkty polskich rękodzielników można kupić piękne kartki ślubne. Twórcy oferują nie tylko estetyczne wykonanie, ale także personalizację. Wierszyki można wybrać spośród gotowych, albo zasugerować wydrukowanie własnego.

Kartki ślubne jako dodatek do prezentu

Nierzadko kartki ślubne stanowią dodatek do głównego prezentu, na przykład sprzętu gospodarstwa domowego. Mają one przewagę nad karnetami zakupionymi w sklepach, ponieważ są oryginalne, posiadają eleganckie dodatki. Podstawą jest papier ozdobny, wystarczająco gruby, aby nie powstawały żadne zagięcia i inne zniszczenia. Takie kartki ślubne stanowią jedną z najpiękniejszych pamiątek dla nowożeńców, są przypomnieniem tego pięknego dnia. Ręcznie wykonywane produkty tego rodzaju mogą być dowolnie ozdabiane, na przykład perełkami, tiulem, kwiatami. Gotowa kompozycja sprawia wrażenie prawdziwego dzieła sztuki. Bardzo modne już od kilku sezonów są kartki ślubne w stylu rustykalnym zamknięta w stylowym pudełku wykonanym na podobny wzór. W środku oczywiście znajdują się życzenia, można także umieścić tam wręczane pieniądze. Ważną kwestią przy wyborze kartek ślubnych jest materiał, z których powstają. Niektóre wzory wycinane są grubego kartonu pozyskiwanego z makulatury. Poza wysokiej jakości produktem otrzymuje się zatem gwarancję jego wykonania w duchu „zero waste”. Na środku ozdobę może stanowić wycięte z drewna geometryczne serce, taki element przestrzenny dodaje mnóstwo uroku.

slubne kartki

Wzory ręcznie wykonywanych kartek ślubnych

Na portalu Artyferia dostępne są przeróżne wzory kartek ślubnych, zachwyca przede wszystkim ich prawdziwa różnorodność. Niektóre z nich są klasyczne, wykonane z papieru w kwiatowy design, różnią się sposobem otwierania – od góry, czy na bok. Do wyboru pozostają przeróżne kolorystyki, są i pastelowe, delikatne, ale znajdą się również kontrastowe czerwone, czy niebieskie. Często wybierane są także kartki ślubne z kolorem fioletowym, jako podstawą, króluje on w branży ślubnej od zeszłego roku. Wybór kartki ślubnej nie jest prosty, biorąc pod uwagę choćby ich różnorodność pod każdym względem. Większość z nich ma kształt prostokąta, chociaż zdarzają się inne, na przykład w formie kwadratu, czy koła. Tak naprawdę jedynym ograniczeniem w tym aspekcie jest wyobraźnia. W centralnej części kartki ślubnej mogą znajdować się także inne symbole, na przykład obrączki, gołębie, czy kwiaty. Znając motyw przewodni ślubu i wesela zdecydowanie łatwiej wybrać pasującą kartkę okolicznościową. Należy jednak pamiętać, że to gest jest tutaj najważniejszy, zawsze można przecież postawić na standardowy wzór – na przykład beżowy, kremowy lub biały. Na stronie Artyferii na pewno każdy znajdzie coś odpowiadającego swoim preferencjom.

You may also like...

Dodaj komentarz