pielegnacji wlosow
Uroda

Podstawy pielęgnacji włosów blond – od czego zacząć?

Włosy blond potrafią wprawiać w zachwyt, prawda? Z naukowego punktu widzenia są one efektem niedoboru w organizmie barwnika – melaniny. Statystyka natomiast wskazuje na to, że w populacji ludzkiej na całym świecie występuje ok. 26.3% osób z różnymi odmianami jasnych włosów. Jak dbać o ten niezwykły dar od natury, jakim są blond włosy? Oto kilka podstawowych zasad, których warto przestrzegać na co dzień.

Włosy blond wymagają szczególnej uwagi!

Włosy blond są z natury bardzo delikatne, kruche i łatwo można je uszkodzić. Dlatego właśnie potrzebują wyjątkowej, codziennej ochrony i pielęgnacji.

Więcej informacji na temat pielęgnacji włosów blond znajdziesz na stronie utesi.pl.

Warto więc przestrzegać kilku podstawowych zasad, dzięki którym nasze włosy zawsze będą prezentowały się zjawiskowo. Oto one:

  • regularne mycie i odżywianie – schemat pielęgnacji włosów blond powinien być przestrzegany według reguły OMO (odżywianie – mycie – odżywianie); zastosowana w pierwszej kolejności odżywka zapewnia włosom ochronę przed umyciem; to z kolei powinno być przeprowadzane w bardzo delikatny sposób; po spłukaniu szamponu powinna zostać nałożona odżywka, która zapewni włosom ochronę do czasu kolejnego ich mycia,
  • uwaga na suszenie – od dawna wiadomo, że korzystanie z rozmaitych suszarek do włosów nie wpływa najlepiej na kondycję włosów; dlatego właśnie warto pozwolić im wyschnąć w jak najbardziej naturalny sposób,
  • olejowanie jak najbardziej wskazane – włosy blond – ze względu na dużą porowatość – jak najbardziej można pielęgnować za pomocą olejów; dodadzą one włosom blasku i sprawią, że będą one wyglądać naprawdę fantastycznie,
  • szczotkowanie – jak już zostało wspomniane, z włosami blond musimy się obchodzić bardzo delikatnie; warto więc postawić na szczotki dedykowane włosom wrażliwym skonstruowanym nie w oparciu o plastik, a bardziej o miękkie włosie.

Jeśli będziemy na co dzień stosować się do powyższych zaleceń, to nasze włosy w kolorze blond będą zawsze prezentowały się fenomenalnie.

You may also like...

Dodaj komentarz