garnitur
Moda ślubna

Garnitur szyty na miarę czy wariant gotowy?

Podobno każdy mężczyzna powinien mieć w szafie przynajmniej jeden garnitur, który będzie szyty na miarę. W dawnych czasach oznaczało to wizytę u krawca, który zdejmie miarę i przygotuje dla nas specjalny projekt. A dzisiaj? Aktualnie chętniej chodzimy na zakupy do sklepów, gdzie mierzymy gotowe już modele. Czy jednak jest to równie dobre i wystarczające rozwiązanie?

Garnitury na różne okazje

Nosimy garnitury przy różnych okazjach. W naszym życiu takich okoliczności jest całkiem sporo, dlatego każdy mężczyzna posiada tego rodzaju zestaw w swojej szafie. Co ważne, jeżeli garnitur zostanie dobrze dopasowany do sylwetki, a my w międzyczasie nie zmienimy naszej wagi, to tego rodzaju zestaw posłuży nam przez wiele lat. Stąd też niekoniecznie powinniśmy oszczędzać przy zakupie eleganckiej marynarki, spodni, a także pasującej do nich koszuli. Buty też są ważne, ponieważ na co dzień nie nosimy tego rodzaju modeli do jeansów.

Dlaczego szyte na miarę garnitury są takie drogie?

Warto wiedzieć, dlaczego garnitury szyte na miarę kosztują tak wiele. Te modele, które znajdziemy na sklepowych półkach, są produkowane hurtowo. Oznacza to, że koszty ich wytwarzania są znacznie niższe. Producenci mają dostęp do wysokiej jakości tkanin, ale ze względu na to, że kupują je w większych ilościach, to bez problemu dostają lepsze oferty niż osoby, które zamawiają mniej materiału. Nie oznacza to jednak, że decydując się na zakupy w sklepie stacjonarnym, zawsze uzyskamy gorszą jakość. Problemem jest zazwyczaj dobór rozmiaru.

Marki, które dbają o wysoką jakość swoich garniturów, zatrudniają do pracy krawców, którzy skrupulatnie opracowują stworzenie kilku wariantów jednego modelu. Dzięki temu w sklepie kupimy elegancki zestaw niezależnie od tego, czy nosimy rozmiar S, M czy XL. Problematyczne są jednak takie rozmiary, które są rzadziej spotykane. Takie również znajdziemy w niektórych sklepach, ale czasami zdarza się i tak, że jesteśmy poniekąd zmuszeni udać się do krawca.

Czy gotowe garnitury to dobre rozwiązanie?

Skoro garnitury od krawca bywają drogie, to czy gotowa alternatywa będzie lepszym rozwiązaniem? W większości przypadków tak, ponieważ mamy jeszcze jedną możliwość. Taki zestaw możemy zanieść na dodatkowe przeróbki i w ten sposób mieć pewność, że zarówno marynarka, jak i spodnie będą na nas dobrze leżały. Dlatego nie należy obawiać się gotowych rozwiązań. Czasami są one znacznie tańszą alternatywą. Pozwalają też uzupełnić naszą szafę o więcej niż jeden zestaw na specjalne okazje.

Czy buty noszone do garnituru mają znaczenie?

W tekście tym skupiliśmy się głównie na roli garnituru i tego, jaki model wybrać, aby wyglądać w nim korzystnie. Ale czy buty też mają tutaj znacznie? Czy może wystarczy jedynie droga marynarka i pasujące do niej spodnie? Otóż obuwie zawsze odgrywa istotną rolę. Przyciąga uwagę i wyróżnia się. Jeżeli założymy drogi garnitur, ale buty wątpliwej jakości, to będzie to mocno zauważalne. Do wyboru mamy przede wszystkim obuwie wykonane z naturalnej skóry, ale też wersje odpowiednie dla osób, które wolą sztuczne zamienniki.

Czym warto uzupełnić nasz garnitur?

Wiemy już, że buty mają ogromne znacznie dla naszej stylizacji, ale co z pozostałymi dodatkami? Niektórzy panowie doceniają klasyczne kamizelki, które przez pewien moment wydawały się być zapomnianym elementem ubioru. Jest to co prawda dodatkowa warstwa materiału, dlatego lepiej unikać tych modeli, które szyte są ze sztucznych tkanin. Zamiast kamizelki można też postawić na szelki.

Nasz kołnierzyk będzie wyglądał jeszcze lepiej, jeżeli założymy krawat lub muszkę. Jeżeli nie lubimy monotonii, to postawmy na niecodzienny wzór lub kolor. Zarówno krawat jak i muszka to takie elementy, które nie kosztują zbyt wiele, stąd też mamy możliwość kupienia ich w większej ilości. Nasze stylizacje nie muszą być nudne, nawet wtedy, gdy chcemy wyglądać schludnie i elegancko. Wciąż możemy wyróżniać się swoim ubiorem.

 

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz