Moda ślubna podczas pandemii
Moda ślubna

Jak moda ślubna zmieniła się pod wpływem epidemii COVID-19?

Moda ślubna to dość często bardzo pomijany temat w czasie kwarantanny – nic dziwnego, ponieważ nikt nie ma ochoty wychodzić z domu. Pomimo iż teoretycznie kwarantanna wcale nie wpływa na to, jak wyglądamy, to powoli zmienia sposób, w jaki się ubieramy. W końcu śluby też przeszły metamorfozę, dopiero od niedawna można ponownie organizować takie imprezy. Jak więc moda ślubna zmieniła się podczas pandemii?

Aktualna sytuacja jest bardzo niecodzienna

Moda zmienia się bardzo szybko, jednakże wiele również zależy od tego, z jakiej subkultury dany człowiek pochodzi, z jakiej warstwy społecznej, jaki ma charakter etc. Nie da się przewidzieć całkowitego toku trendów modowych, jednakże z całą pewnością można powiedzieć że wiele Pań inspiracje na wesele czerpie od znajomych, którzy już ślub mają za sobą. Co ciekawe, zakupy w internecie stają się coraz popularniejszym miejscem, w którym wiele osób prezentuje swoje kroje, oraz starają się wyznaczać najnowszą modę na ślub. Dużo ludzi nie lubi zatłoczonych miejsc. Szczególnie takie sytuacje są widoczne podczas świąt, czy aktualnie podczas kwarantanny. Dlatego też zamawianie rzeczy online może nam pomóc w zrobienie zakupów najnowszych krojów na spokojnie, w zaciszu własnego domu. Co ciekawe, niektóre firmy za drobną opłatą, są w stanie dostarczyć nam nasze codzienne zakupy wprost do naszego domostwa, więc nie musimy się również martwić o to, żeby ruszać się gdzieś z własnych czterech ścian.

Moda ślubna w dużych miastach

Ubiór ślubny często całkiem sporo różni się od tego, jaki występuje na wsi. Najczęściej jest to spowodowane tym, że ludzie różnią się majątkiem, dlatego też w miastach jest to często zazwyczaj ubiór lżejszy, oraz bardziej nastawiony na elegancję niż praktyczność, oraz ostatnio często widzi się dodatek maseczek zasłaniających twarz. Większość z nich jest zrobiona z bawełny, oraz z dnia na dzień widuje się coraz bardziej nieprawdopodobne kroje, na przykład z papieżem. Wiele blogów ślubnych, które oferuje poradniki weselne na ten sezon twierdzi jednak, że maseczek nie musimy już zakładać.

Co najważniejsze dj na wesele, który będzie rozkręcał nam imprezę też nie musi takiego dodatku posiadać. Dziwne byłoby, gdyby miał śpiewać przez mikrofon z maseczką na twarzy.

To prawda z tymi maseczkami?

Wiele osób zapomina, że wirusy zatrzymywane są tylko w maskach które posiadają filtry typu N99-N100 – czyli takie, które filtrują do 99.9% zanieczyszczeń – w tym i wirusy. Na dodatek, nie sposób nie wspomnieć tu o tym, że w takich maseczkach bardzo ciężko się oddycha. Co prawda dostaniemy takie maseczki również i w stacjonarnych sklepach, ale wiele osób wybiera mimo wszystko sklepy internetowe, ponieważ pozwalają one na zrobienie zakupów często też w niższych cenach, niż normalnie w sklepach na miejscu. Nikt chyba nie lubi wydawać więcej, dlatego też kupno maseczek w internecie przyciąga coraz więcej osób – przez co ich ceny nieraz potrafiły osiągnąć zawrotne sumy, jak na przykład na początku marca, gdzie mała grupa ludzi wykupiła całe zapasy maseczek, płynów do dezynfekcji oraz innych przedmiotów pozwalających ograniczyć ryzyko – i sprzedawała je po niebotycznych sumach na stronach aukcyjnych.

You may also like...

Dodaj komentarz