Dylematy pana młodego - krawat czy mucha?
Moda ślubna

Dylematy pana młodego – krawat czy mucha?

Wybór odpowiedniego garnituru na ten wyjątkowy dzień panowie pozostawiają nawet na kilka tygodni przed ceremonią. Jednak sam garnitur nie wystarczy. Niezwykle ważny jest dobór dodatków. Nie można zapomnieć o takich elementach garderoby jak wygodne, eleganckie buty, zegarek, pasek, jak również krawat czy mucha. No właśnie- co wybrać? Krawat czy muchę? Jeśli wybierając się do sklepu z garniturami lub galanterią nie macie jasno określonej koncepcji, warto za miejscu przymierzyć cały komplet i zdecydować, co do Was bardziej pasuje.

Bezpieczna klasyka

W szafie każdego mężczyzny wisi przynajmniej kilka sztuk krawatów. Kolorowe, neutralne, gładkie, z wzorami- każdy z panów ma swój własny, indywidualny styl. Jednak ślub jest tak wyjątkową okazją, że warto postawić na krawat w stonowanej kolorystyce. Nie ma co szaleć – to panna młoda będzie w centrum zainteresowania. Źle dobrany krawat może nie tylko zrujnować cały Wasz ślubny look, ale również przyćmić piękno wybranki.

Dylematy pana młodego - krawat czy mucha?

Sprawdzonym rozwiązaniem są gładkie krawaty, najczęściej w ciemnych kolorach kontrastujących z jasną, również gładką koszulą. Czerń, granat, jak również grafit to gwarancja elegancji i stylu. Kolor krawata zależy również od kolorystyki garnituru ślubnego. Panowie często decydują się na bezpieczne połączenie krawata i garnituru w niemal identycznym odcieniu, przełamując jednolitą całość wzorzystą poszetką lub świeżymi kwiatami na klapie marynarki.

Wybierając krawat nie wolno zapomnieć również o jego szerokości. Jeszcze kilka lat temu popularne były tzw. „śledzie”, czyli wąskie krawaty. Jednak ślub to niewłaściwa okazja do założenia tego rodzaju dodatku. Krawat ślubny powinien być mniej więcej podobnej szerokości jak klapy garnituru, jednak nie jest to zasada obligatoryjna. Warto, aby szerokość krawatu była wypośrodkowana i pasowała do reszty stroju.

Mucha dla odważnych

Dylematy pana młodego - krawat czy mucha?

Od kilku dobrych sezonów, w męskiej modzie ślubnej panuje moda na muchy. Doskonała alternatywa dla panów, którzy nie przepadają za tradycyjnymi krawatami. W sklepach dostępne są muchy, które wyposażone są w specjalne zapinanie, które ułatwia życie wielu panom. Wystarczy kilka sekund i mucha znajduje się na swoim miejscu.

Mucha sprawia, że pan młody wygląda dostojnie i z klasą. Panowie, którzy w dniu ślubu zakładają smoking, muszą wyposażyć się elegancką muszkę. Wybór muchy to większe pole manewru niż w przypadku krawata. W ostatnim czasie na topie są muszki wzorzyste: w pepitkę, groszki, tłoczenia.

Muszka drewniana – hit czy kit?

Niezwykłą furorę robią także muchy drewniane, które są niezwykle oryginalnym elementem stroju ślubnego. Doskonała propozycja dla mężczyzn, którzy nie lubią wyglądać nudno, a eksperymentowanie z modą jest dla nich chlebem powszednim. Drewniana muszka sprawdzi się również na inne formalne wyjścia jak kolacja służbowa czy wizyta w teatrze. Doskonale komponuje się z garniturami, niezależnie od ich kroju czy koloru.

Muszka nie dla każdego

Krawat jest rozwiązaniem uniwersalnym. Każdy mężczyzna zakładający krawat będzie wyglądał odpowiednio do okazji. Jeśli chodzi o muszkę, sprawa odrobinę się komplikuje. Panowie, którzy posiadają kilka nadprogramowych kilogramów powinni zrezygnować z muchy, która optycznie powiększa twarz. Panowie przy kości powinni pozostać przy tradycyjnym krawacie, który wydłuży sylwetkę i pomoże odwrócić uwagę od nadwagi.

Krawat czy muszka? Każdy mężczyzna ma swój indywidualny styl i powinien wybrać to, w czym czuje się swobodnie. Komfort i wygoda w dniu ślubu są tak ważne, szczególnie gdy poziom stresu sięga zenitu.

You may also like...

Dodaj komentarz