Jak zadbać o włosy przed ślubem? Kilka praktycznych porad
Uroda

Jak zadbać o włosy przed ślubem? Kilka praktycznych porad

Przygotowania do ślubu pochłaniają wiele czasu, dlatego często zapominamy o podstawowej pielęgnacji włosów. Codzienne mycie szamponem i nakładanie odżywki może nie wystarczyć, aby w dniu ślubu włosy były zdrowe i lśniące. Rzadko która z nas przykłada należytą uwagę do składu kosmetyków, które często kupujemy w pośpiechu i bez zastanowienia. Nie wszystkie produkty do mycia i pielęgnacji włosów są w pełni skuteczne i bezpieczne dla struktury naszych włosów. Drogerie pełne są tanich szamponów, które oprócz przyjemnego zapachu, nie niosą ze sobą żadnych korzyści. Jak jednak skutecznie uporać się z problemem suchych i łamliwych włosów? Wybrać profesjonalne usługi fryzjerskie czy może rozpocząć domową kurację? Podpowiadamy, jak w prosty sposób uporać się z niesfornymi włosami.

Wysokiej jakości kosmetyki

Półki sklepowe pełne są produktów do mycia i pielęgnacji włosów, jednak nie wszystkie są w pełni skuteczne. Przed zakupem danego produkty dokładnie czytajmy ulotkę informacyjną. Niezwykle ważny jest skład i przeznaczenie danych kosmetyków. Unikajmy szamponów i odzywek zawierających szkodliwe parabeny, dzięki którym producenci przedłużają datę przydatności produktów. Parabeny jednak powodują wiele skutków ubocznych, na czele z uczuleniem skóry głowy, przez co cebulki włosów są szczególnie narażone na uszkodzenia.

Błędy, których nie jesteśmy świadomi

Mało kto wie, że włosy powinny być myte dwukrotnie. Pierwszy raz służy do oczyszczenia włosów oraz skóry głowy z wszelkich zabrudzeń i martwego naskórka. Drugie mycie służy do pielęgnacji. Jednak dobrze wiadomo, że w natłoku codziennych obowiązków często nie mamy czasu na tak czasochłonne zabiegi, pozostając przy jednokrotnym myciu włosów. Pamiętajmy jednak, aby dokładnie pokryć włosy szamponem, nie omijając żadnych kosmyków.

Drugim etapem jest nakładanie odżywki. Większość kobiet robi to nieumiejętnie, z czego nawet nie zdają sobie sprawy. Zarówno odżywka, jak i maska do włosów powinna być nakładana od końcówek, następnie ruchem posuwistym należy wcierać substancję w nasze włosy. Zazwyczaj jednak nakładamy produkt od samej nasady włosów. Ten częsty błąd powoduje nadmierne obciążenie włosów, a co za tym idzie, włosy zbyt szybko się przetłuszczają.

Jak zadbać o włosy przed ślubem? Kilka praktycznych porad

Po dokładnym spłukaniu odżywki należy delikatnie odsączyć włosy, co ważne, unikając ich mocnego pocierania. Jeśli suszenie włosów suszarką jest Waszym codziennym rytuałem, warto pamiętać, aby ustawić najchłodniejszy strumień powietrza, który nie uszkodzi struktury włosów. Jeśli bez użycia prostownicy Wasze włosy nie wyglądają zbyt dobrze, przed jej użyciem warto zastosować kilka prostych zasad. Po pierwsze, włosy muszą być całkowicie suche. Prostowanie mokrych kosmyków może skończyć się spalonymi włosami, czego przed ślubem powinniśmy się wystrzegać jak ognia. Wiele kobiet nie stosuje również środków termoochronnych, które są kluczem do zabezpieczenia włosów przed ich zniszczeniem.

Metamorfoza? Zrób to po ślubie

Planujesz koloryzację lub rozjaśnienie włosów? Nie rób tego tuż przed ślubem! Na kilka miesięcy przed zaplanowaną uroczystością lepiej odpuścić sobie poważne zmiany, które mocno ingerują w strukturę włosów. Obciążone zabiegami farbowania czy dekoloryzacji włosy są ciężkie do ujarzmienia, co zdecydowanie nie sprzyja układaniu fryzury ślubnej.

Jak trwoga to do fryzjera

Jak zadbać o włosy przed ślubem? Kilka praktycznych porad

Twoje włosy są w tak złym stanie, że żadna domowa kuracja nie daje pożądanych efektów? Jedynym wyjściem z sytuacji jest wizyta u fryzjera i profesjonalne zabiegi regeneracyjne. Popularnym zabiegiem wśród panien młodych jest keratynowe prostowanie włosów, który jednocześnie regeneruje włosy i sprawia, że wyglądają o wiele zdrowiej. Włosy po keratynowym prostowaniu są dużo bardziej błyszczące i elastyczne. Panie równie często decydują się na botoks na włosy. Nie ma to jednak nic wspólnego z zabiegiem medycyny estetycznej. Botoks w salonie fryzjerskim to nic innego jak regeneracyjne serum pełne witamin, które dogłębnie odżywia włosy.

You may also like...

Dodaj komentarz