Para młoda w obiektywie, czyli pomysły na sesję plenerową
Wiadomości

Para młoda w obiektywie, czyli pomysły na sesję plenerową

Ślub i wesele to jeden z najszczęśliwszych dni w dniu każdego z nas. Poziom emocji i wzruszeń w tak szczególnym dniu sięga zenitu, dlatego warto uwiecznić każdą, wspólnie spędzoną chwilę. Panna młoda zakładając suknię ślubną czuje podekscytowanie i radość, że już niedługo będzie mogła wieść wspólne, (oby) szczęśliwe życie ze swoim wybrankiem. Ślub i sesja plenerowa to jedyne okazje, aby poczuć te niesamowite emocje. Dlatego warto, aby ślubna sesja plenerowa była wyjątkowa, a zdjęcia emanowały radością świeżo upieczonych małżonków. Od czego jednak zacząć planowanie sesji w plenerze? Jaką lokalizację wybrać? O radę możemy poprosić współpracującego z nami fotografa, który dzięki latom doświadczeń pomoże dokonać właściwego wyboru.

Przygotowanie lokalizacji

Na początku warto zaznaczyć, że w zdecydowanej większości przypadków to para młoda odpowiada za przygotowanie pleneru ślubnego. Fotograf nie ingeruje w nasze wybory, może jedynie dać nam kilka wskazówek. Jednak wybór lokalizacji, przygotowanie jej do sesji, jak również zaopatrzenie się w rekwizyty jest zadaniem dla małżonków. Coraz więcej osób decyduje się na zrealizowanie pleneru ślubnego poza granicami kraju. Najpopularniejszymi kierunkami są: czeska Praga, Rzym czy Paryż. W przypadku wyjazdu zagranicznego koszty przelotu czy zakwaterowania fotografa spoczywają na barkach pary młodej.

W takim razie za co odpowiada fotograf? W jego obowiązku jest przygotowanie sprzętu fotograficznego, dzięki któremu zdjęcia będą niepowtarzalne i wyjątkowe. W podstawowym wyposażeniu profesjonalnego fotografa powinny znaleźć się statywy, lampy czy szereg obiektywów. Dobry fotograf powinien również umiejętnie nami pokierować i wykorzystać naturalne warunki otoczenia jak światło czy gra cieniami.

Sesja na łonie natury

Para młoda w obiektywie, czyli pomysły na sesję plenerową

Fot. Monika Klich, Patryk Morzonek

Wiele miejsc w Polsce może pochwalić się niesamowitymi krajobrazami, które stworzyła sama natura. Niezwykle popularne są pola lawendy, gdzie zdjęcia ślubne wyglądają wprost obłędnie. Intensywny fiolet doskonale kontrastuje z białą suknią panny młodej, dzięki czemu zdjęcia wydają się zdecydowanie bardziej wyraziste. Plener ślubny można zorganizować również w sadach, ogrodach, parkach czy polach uprawnych.

Sesja nad wodą

Romantyczna lokalizacja nad jeziorem, rzeką czy morzem to częsty wybór wśród par młodych. Wystarczy kawałek piaszczystej plaży, piękne molo czy pomost na jeziorze i voila, przy niewielkim wysiłku można stworzyć przepiękną sesję ślubną. Do zadań fotografa należy umiejętne odnalezienie odpowiednich pozycji, dzięki którym zdjęcia będą wyglądać naturalnie i spontanicznie.

Plener w mieście

Para młoda w obiektywie, czyli pomysły na sesję plenerową

Fot. Tomasz Prokop

Mieszkacie w Krakowie, Wrocławiu czy Warszawie lub okolicy? Warto zdecydować się na sesję ulicami tych pięknych polskich miast, które są wprost do tego stworzone. Jeśli jesteście zdecydowani na sesję miejską, warto wybrać starówki, które urzekają swoimi niepowtarzalnymi kamieniczkami. Sesja w wielkim mieście ma swoje plusy i minusy. Do zalet możemy zaliczyć brak konieczności specjalnego przygotowywania lokalizacji do zdjęć. Architektura miasta sama w sobie stanowi idealne tło dla pary młodej. Minusem takich sesji są zatłoczone ulice, które znacznie utrudniają pracę fotografowi. Większość takich sesji odbywa się tuż po wschodzie słońca, aby uniknąć miejskiego zgiełku.

Sesje z „jajem”

To, że na weselach pojawiają się fotobudki ze śmiesznymi gadżetami nikogo już nie dziwi i jest zjawiskiem dość powszechnym. Jednak pary młode coraz częściej wykorzystują różne rekwizyty w czasie sesji plenerowej. Wałki, beczki, kolorowe okulary czy nietypowe buty – im śmieszniej tym lepiej.

You may also like...

Dodaj komentarz