pierscionek obraczka
Wiadomości

Jakie kryteria musi spełniać pierścionek, aby był obrączką?

Obrączki ślubne to bardzo ważne wyroby jubilerskie, które zawsze będą się cieszyły dużym zainteresowaniem. Przyszli małżonkowie z największą precyzją dobierają idealne dla siebie pierścionki. Powinny być one dopasowane do indywidualnych potrzeb, ponieważ z założenia mają być noszone przez całe życie. Czy wiesz, co wyróżnia obrączki? Poniżej podpowiadamy, jakie cechy powinien mieć pierścionek, aby można było go traktować jako biżuterię ślubną.

Dawniej popularne były wyłącznie złote obrączki okrągłe – można je było znaleźć na palcach większości osób. Dzisiaj sytuacja się nieco zmieniła, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne modele pierścionków. Nie wszystkie wyroby sprawdzą się w tym celu, ale znacznie więcej produktów wydaje się odpowiednich niż jeszcze kilka lat temu. Pracownik sklepu jubilerskiego Fugart mówi: Obecnie przyszli małżonkowie mogą dowolnie decydować o wyglądzie swoich obrączek. Coraz częściej spotyka się również sytuację, że wyroby noszone przez małżeństwo się różnią. Panowie zazwyczaj stawiają na klasykę, natomiast panie cenią sobie eleganckie i bogato zdobione pierścionki. Bogaty wybór tej biżuterii sprawia, że każdy może wybrać ją zgodnie z indywidualnymi upodobaniami.

Czy każdy pierścionek może być traktowany jako obrączka?

Nie ma odgórnie narzuconych zasad co do tego, jak ma wyglądać obrączka ślubna. Najważniejsze, aby podobała się osobie, która ma ją nosić. Istotne jest również to, żeby była uniwersalna, ponieważ ma być zakładana przez całe życie. W związku z tym powinna pasować do różnych stylizacji i dodatków. To jednak przyszła para młoda decyduje o wyglądzie swoich obrączek. Najczęściej wybierane są modele okrągłe w różnych kolorach. Jeszcze do niedawna dużym zainteresowaniem cieszyły się pierścionki z żółtego złota, jednak teraz są one coraz częściej zastępowane złotem białym lub nawet różowym. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby biżuteria stanowiąca symbol miłości była kolorowa i bogato zdobiona.

Wybierając obrączki ślubne, warto jednak zachować umiar. Pierścionki tego rodzaju mają być noszone przez całe życie, o czym dobrze pamiętać podczas zakupu. Stawiając na uniwersalny model, zyskujesz pewność, że będzie on modny nawet za kilka lat. Noszone codziennie obrączki powinny też pasować zarówno do casualowych, jak i eleganckich stylizacji.

You may also like...

Dodaj komentarz