pielegnacja twarzy
Uroda

Krem pod oczy jako podstawa pielęgnacji twarzy przed ślubem

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Każda panna młoda chce w tym dniu wyglądać przepięknie i zachwycać wszystkich swoją urodą. Dlatego w ferworze innych przygotowań do tej uroczystości warto pomyśleć o pielęgnacji swojej skóry, by oczarować gości promienną i nieskazitelną cerą. Jednym z produktów, który pomoże nam osiągnąć taki efekt, jest krem pod oczy. Dlaczego jest on podstawą pielęgnacji twarzy przed ślubem? Podpowiadamy. 

Dlaczego krem pod oczy to podstawa pielęgnacji twarzy przed ślubem?

Skóra w okolicy oczu jest znacznie cieńsza i bardziej podatna na powstawanie obrzęków, cieni i drobnych zmarszczek, a także przesuszenie niż w innych partiach. Dodatkowo szybciej traci jędrność i już w młodym wieku mogą na tym obszarze pojawić się zmarszczki.

Żeby zapobiec przesuszeniu, nieestetycznej opuchliźnie i bruzdom należy stosować codziennie rano i wieczorem krem pod oczy. Trzeba go nakładać przed zastosowaniem produktów takich jak sera, czy kremy nawilżające do twarzy na oczyszczoną i stonizowaną skórę. Dobór konkretnego preparatu powinien być uzależniony od potrzeb cery, a także wieku przyszłej panny młodej. Na rynku dostępnych jest wiele produktów oferujących działanie przeciwstarzeniowe, nawilżające, odżywcze, czy naprawcze.

Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy przed ślubem?

Skóra jest bardzo wrażliwa na wszelkie zmiany zdrowotne, hormonalne czy środowiskowe. Często nieodpowiednia dieta, zbyt mała ilość snu czy stresująca praca są na niej widoczne w postaci niedoskonałości, zmarszczek i ziemistego kolorytu. Z tego powodu już na kilka miesięcy przed planowaną datą ślubu należy wdrożyć odpowiednią pielęgnację swojej cery, aby w dniu tego ważnego wydarzenia była piękna zdrowa i promienna.

Codzienna poranna rutyna przyszłej panny młodej powinna opierać się o oczyszczenie skóry przy pomocy delikatnej pianki lub żelu, stonizowanie jej, a następnie nałożenie kosmetyków takich jak krem pod oczy, sera i kremy nawilżające do twarzy. Ostatnim etapem przed wykonaniem makijażu powinno być zastosowanie filtra przeciwsłonecznego. Produkt ten należy nakładać na twarz niezależnie od pory roku, stopnia zachmurzenia czy warunków atmosferycznych, ponieważ promieniowanie dociera do nas nieustannie.

W wieczornej rutynie przyszłej panny młodej najważniejszym krokiem jest dogłębne oczyszczanie skóry. Najlepiej wykonać je dwuetapowo. Najpierw zmyć makijaż przy pomocy płynu micelarnego lub mleczka, a następnie umyć twarz żelem bądź pianką. Po wykonaniu tych kroków i stonizowaniu skóry należy zastosować krem pod oczy oraz inne preparaty takie jak kremy nawilżające do twarzy. Raz w tygodniu warto również wykonać peeling i użyć maseczki.

You may also like...

Dodaj komentarz