Kilka faktów o perfumach
Wiadomości

Kilka faktów o perfumach

ażda wielbicielka pięknych zapachów pragnie mieć swoją kolekcję perfum. Na pewno musi się w niej znaleźć zapach dzienny, w którym będzie mogła wyjść do pracy. Kolejny obowiązkowy zapach to taki, który będzie poprawiał humor, ale nie będzie go szkoda eksploatować przy codziennych wyjściach na zakupy po pieczywo. Kobieta przecież musi pięknie pachnieć w każdej sytuacji. Oprócz wyżej wspomnianych obowiązkową pozycją w kolekcji pachnideł jest zapach wieczorowy. Jego głębia i zmysłowość powinny pasować do małej czarnej i do koronkowej bielizny w ulubionym kolorze. Zapachy letnie powinny roztaczać przed nami perspektywę wakacji pod palmami, powinny przywodzić na myśl słodkie drinki, albo przypominać nutami drogi olejek do opalania. Dla kobiet spędzających lato w mieście powinno to być coś energetyzującego i maksymalnie świeżego – pasującego i do szortów i do sukienki. Perfumy zimowe muszą koniecznie otulać. Słodkie nuty gourmand, albo duszne kadzidła sprawdzają się w mroźne dni najlepiej.

Sprawdź sklep online z perfumami: https://hurtownialuka.pl/pl/106-perfumy-i-kosmetyki

Czy kolekcja perfum musi być duża?

Istnieją kobiety, które posiadają tylko kilka zapachów. To one tworzą kolekcję. Trzy ulubione buteleczki też mogą tworzyć kolekcję perfum i być dumą ich właścicielki. Przedstawicielki płci pięknej ograniczające swoje zapasy perfum do kilku flakonów wybierają najczęściej zapachy uniwersalne. Są to perfumy świeże, ale w odpowiedniej oprawie stają się lekko słodkie, co nie przeszkadza, aby nosić je zimą. Nie są duszące, ani nie bije od nich orzeźwienie i chłód typowy dla letnich mgiełek i wód toaletowych edycji summer. To piękne, że każda kobieta ma inny gust i inne preferencje – ale również inne pH, które często staje się wyznacznikiem tego, co możemy nosić.

Perfumy – w łazience, czy w sypialni?

Ukochane zapachy najlepiej eksponować w miejscu, gdzie nie ma zbyt dużo światła i wilgoci. Ciepło i światło sprawi, że będą one się szybciej psuć i mogą zmienić kolor i formułę – a także sam zapach. Często ma to miejsce z testerami w perfumeriach, które stoją na półkach oświetlanych i ogrzewanych przez lampy. Przechowywanie perfum oczywiście może współgrać z ich eksponowaniem. Półka na którą nie padają bezpośrednio z okna promienie słońca to dobre miejsce. Jeśli mamy urocze miniatury w swojej kolekcji warto je wstawić do ozdobnego klosza ze szkła.

Każda kolekcja ma swój urok

Nie ważne ile flakonów posiadamy, czy są to perfumy niszowe, czy tanie, dostępne w sieci, mało popularne wody toaletowe. Każda kolekcja jest piękna, jeśli cieszy jej właściciela. Dlatego warto dbać o perfumy, aby nie ulegały przemianom chemicznym i jak najdłużej cieszyły nasze nosy – aż do zdenkowania flakonu.

Partner artykułu: hurtownialuka.pl

You may also like...

Dodaj komentarz