Amatorskie zdjęcia ślubne
Wesele

Jak najlepiej amatorsko robić zdjęcia ślubne?

Sporo osób ma bliską rodzinę, która w najbliższym czasie chcę wziąć ślub. Zapewne rodzina poprosiła właśnie ciebie, abyś robił im fotografię ślubną, bądź też ,,pomógł” robić zdjęcia profesjonalnemu fotografowi. Jak się zachować w takich sytuacjach? Co robić aby wszystko poszło dobrze?

Pamiętaj, że to tylko zdjęcia

Na początek najważniejsze jest to, aby nie dać się ponieść emocjom, z racji tego że jeśli będziemy sobie wmawia , że nie damy rady – to po prostu nie damy. Trzęsące się ręce również nie pomogą ci w robieniu zdjęć, a przecież ślub (TEJ) młodej pary zdarza się tylko raz w życiu nieprawdaż? Dlatego też, zachowaj spokój, poćwicz trochę oddychanie a następnie nie bój się, wstrzymaj oddech… i… klikaj!

Rób więcej zdjęć

Wiadomo, dobrze zrobione zdjęcia są jakością samą w sobie, ale jednakże zrobienie dwóch idealnych zdjęć jest lepsze, niż zrobienie jednego, nieprawdaż? Dlatego też, postaraj się wykorzystać każdą okazję, na zrobienie kilku zdjęć w jednym ,,ujęciu”. Nie mówimy tutaj o tym, żeby aparat podczas ślubu przypominał karabin maszynowy, ponieważ będziesz tylko przeszkadzał w ceremonii, ale zrobienie więcej niż kilka zdjęć na jedno ujęcie na pewno nikogo nie zaboli.

Profesjonaliści działają parami – ty też poproś kogoś o pomoc!

Tak, profesjonalni fotografowie wolą robić zdjęcia ślubne parami. Tak samo jak każdy dj na wesele, wiedzą że działanie w tandemie jest o wiele prostsze. Podczas ceremonii ślubnej lepiej mieć dwie osoby (a nawet i trzy) które uchwycą ,,najważniejszy moment waszego życia”. Oczywiście wiąże się to zapewne z wyższą opłatą, ale według nas lepiej mimo wszystko, aby w razie jakichś problemów nadal był ktoś, kto może zrobić perfekcyjne zdjęcia młodej parze, ponieważ jak już wiadomo, taka okazja po raz drugi się nie powtórzy.

Porób zdjęcia testowe!

Wiele osób zapomina tak naprawdę o sprawdzeniu swojego sprzętu przed ceremonią ślubną. Jeśli posiadasz dobry aparat cyfrowy, to na pewno będziesz w stanie sprawdzić swoje zdjęcia próbne, przez co nie dasz plamy podczas ślubu bądź wesela. Spróbuj również pobawić się różnymi ustawieniami aparatu, może ci to pomóc zrobić lepsze zdjęcia akurat w tej scenerii, w której właśnie odbywa się ślub!

Fotografuj również gości

Na ślubie w większość twojej uwagi powinna skupiać para młoda. Ale nie zapominajmy też, że po ślubie prawie zawsze jest wesele! Dlatego też na imprezie weselnej nie tylko skupiaj się na robieniu zdjęć parze młodej, ale również i kilka zdjęć zrobionym gościom nie zaszkodzi, prawda?

You may also like...

Dodaj komentarz