paznokcie hybrydowe
Uroda

Żel do przedłużania paznokci – podpowiadamy, jak wybrać najlepszy

Hybrydowe lakiery do paznokci są jednym z lepszych i bardziej funkcjonalnych wynalazków ostatnich lat. Trwały manicure to spore ułatwienie codzienności. Jednak żeby nie było aż tak pięknie, musimy być świadome, że co za dużo, to niezdrowo. Raz na jakiś czas powinnyśmy dać odpocząć naszym paznokciom, by uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych. Hybryda wnika głęboko w płytkę i nieustanne malowanie może, niestety, zniszczyć ją lub osłabić.

Alternatywą dla hybrydy jest manicure żelowy. Żel do przedłużania paznokci nakładany bezpośrednio na płytkę lub na tipsy, nie jest aż tak inwazyjny i dzięki temu możemy z niego korzystać bez obaw przez dłuższy czas. Gdzie jest zatem haczyk? Do położenia żelu potrzeba nieco więcej doświadczenia i precyzji, a początki mogą wydawać się trudne. Dostępne są jednak produkty, które ułatwią nam pierwsze kroki, a jeśli miałyście już do czynienia z hybrydą, to ogólne zasady są wam znane. Do dzieła!

Pierwszy zestaw do paznokci żelowych

Zanim przejdziesz do praktyki, powinnaś skompletować zestaw do przedłużania paznokci żelem. Niezbędne będą szablony do formowania paznokci, pędzelek do nakładania żelu, lampa LED do utwardzania oraz oczywiście sam żel. Szablon dopasowujemy na szczycie paznokcia w ten sposób, by idealnie przylegał na całej jego szerokości. Na formie oznaczone są kreskami długości, dzięki czemu łatwiej będzie ci nałożyć produkt równo.

Żel nakładamy przy pomocy pędzelka na naturalną płytkę oraz na szablon do momentu, gdzie chcemy, by paznokieć się kończył. Następnie utwardzamy żel w lampie. Nie martwcie się, jeśli wyjedziecie za daleko – utwardzony produkt możemy skrócić pilnikiem. Przy jego pomocy nadasz również paznokciom ulubiony kształt.

Żel do paznokci dla początkujących

Na początek dobrze jest zainwestować w żel samopoziomujący, który po nałożeniu ładnie się układa i sam niweluje wszelkie nierówności. Jednocześnie jest na tyle gęsty, by nie wylać się na skórki dookoła płytki. Do wyboru masz żel do paznokci w tubce, w kubeczku, a także w butelce z pędzelkiem, który możesz wykorzystać także przy wykonywaniu manicure’u hybrydowego. We wszystkich wariantach żelu możesz przebierać w kolorach. Te możesz dopasować albo do odcienia swojej skóry, jeśli marzą ci się naturalnie wyglądające paznokcie, albo wybrać ten, który najbardziej przykuł twoją uwagę. Dzięki temu pominiesz etap malowania hybrydą, a dłonie i tak będą wyglądały pięknie.

Czy pod żel daje się bazę? Wszystko, co musisz wiedzieć!

Żele do przedłużania paznokci dostępne w sklepie Cosmetics Zone są jednofazowe, co oznacza, że nie wymagają dodatkowych produktów. Żel dobrze wtapia się w płytkę i mocno się trzyma. Wystarczy więc, że nałożysz go na przygotowaną pod stylizację i odtłuszczoną płytkę. Jeśli masz wymagające paznokcie, dodatkowo możesz skorzystać z primera, który jeszcze bardziej poprawi przyczepność produktu.

Może też okazać się, że twoja płytka jest mocno osłabiona i wykończona długotrwałą stylizacją. W takiej sytuacji lepiej jest skorzystać z pomocy bazy hybrydowej pod żel, która nie tylko utrzyma go na dłużej, ale także wzmocni paznokcie.

Jeśli marzą ci się mocne, odporne na trudy dnia codziennego paznokcie, powinnaś poważnie zastanowić się nad manicure’em żelowym. Żele dla początkujących są bardzo łatwe we współpracy, dlatego nie musisz się obawiać, że sobie nie poradzisz. Piękne, zdrowo wyglądające paznokcie to marzenie wielu z nas, a jeśli trwałość nie musi łączyć się z ryzykiem uszkodzenia płytki, to dlaczego tej zalety nie wykorzystać?

You may also like...

Dodaj komentarz