suknia slubna
Moda ślubna

Wymarzona suknia ślubna. Jak zorganizować jej poszukiwania, aby były ekscytujące, a nie frustrujące?

Każda narzeczona pragnie, aby dzień jej ślubu był idealny, a wszelkie dotyczącego go formalne kwestie zostały dopięte na ostatni guzik jeszcze na jakiś czas przed terminem. W amoku przygotowań łatwo jest się zgubić i stracić płynącą z nich radość. Większość panien młodych nie zwraca wówczas uwagi, że przepadają im tak ważne momenty, jak chociażby wybór sukni – a przecież ta chwila prawdopodobnie nigdy się już nie powtórzy. Warto więc zaplanować odpowiednio ten ważny moment, by po wielu latach był wspaniałym wspomnieniem.

Znajdź swój styl – poszukaj inspiracji w internecie

Zanim wybierzesz się na spacer w poszukiwaniu wymarzonej sukni, rozejrzyj się za pasującymi do Ciebie fasonami i krojami w internecie i sprawdź, jakie trendy w modzie ślubnej obowiązują obecnie. Zapisz część ze znalezionych inspiracji w telefonie lub wydrukuj je, aby mieć je przy sobie i aby wizyta w salonie sukien ślubnych była formalnością. Dzięki temu będziesz mogła pokazać ekspedientkom, czego poszukujesz, a jakich modeli wolałabyś unikać. To zdecydowanie ułatwi im pracę, a Tobie zaoszczędzi niepotrzebnych przymiarek i czasu.

Wygospodaruj czas i zadbaj o wewnętrzny spokój

Wybierając się na poszukiwania sukni idealnej warto dobrze się nastroić i uzbroić w cierpliwość. Wygospodaruj na spacery po salonach zapas czasu (np. cały dzień lub początek weekendu) i przeznacz go wyłącznie na ten cel. Dzięki temu ze spokojem odwiedzisz każde z miejsc i nie będziesz stresować się innymi obowiązkami. Postaraj się być dobrej myśli – dzień, w którym znajdziesz suknię marzeń jest wart zapamiętania! Uprzedź bliskie Ci osoby lub pracodawcę o swoich planach, abyś mogła spokojnie oddać się poszukiwaniom w zaplanowanym terminie i nie zaprzątać sobie głowy innymi sprawami.

Zaplanuj swoją trasę

Chaotyczne poszukiwania salonów sukien ślubnych to nie najlepszy pomysł. Szansa, że wejdziesz do pierwszego z nich i od razu znajdziesz suknię idealną jest niewielka, dlatego lepiej zawczasu przygotować sobie listę tych miejsc, które najbardziej chcesz odwiedzić i tych, w których wizyta jest drugorzędnym wyborem. Pomocnym narzędziem w tej sytuacji może okazać się także mapka salonów w Twojej okolicy, którą stworzysz w oparciu o swoje wymagania. Dzięki niej zaplanujesz trasę i w szybkim czasie przemieścisz się z jednego salonu do drugiego nie pomijając żadnego z nich.

Nie zapomnij o towarzyszkach swoich poszukiwań

Jeśli poszukiwania perfekcyjnej sukni ślubnej są dla Ciebie niemal równie ważne, co dzień ślubu, to z pewnością nie przygotowujesz się do nich sama i na każdym etapie przygotowań zasięgasz rady bliskich Ci kobiet. Także wizyta w salonie sukien ślubnych powinna być przyjemnością, niezwykłym czasem, który będzie wspominany ze wzruszeniem – dlatego towarzystwo, którym otoczysz się w czasie przymiarek również powinno być szczególne. Zadbaj, aby otaczające Cię w tym dniu kobiety były wyrozumiałe wobec Twoich wymagań. Zachęcaj je, aby dzieliły się z Tobą swoją opinią lub proponowały Ci fasony, w których według nich będziesz wyglądała dobrze, a na które sama byś się nie odważyła – zaufaj im! Bądź otwarta na ich słowa i czerp jak najwięcej radości z tego, że możesz celebrować ten czas w otoczeniu bliskich Ci kobiet.

Gotowa do rozpoczęcia poszukiwań? Jeśli tak, to wspaniale! Oby ten czas dostarczył Ci wielu radości i wzruszeń. Pamiętaj jednak, że choć ślub jest niewątpliwie ważnym wydarzeniem, warto nabrać dystansu do pewnych dotyczących go kwestii i z entuzjazmem przyjmować to, co przydarzy się w trakcie przedślubnych przygotowań. Dzięki temu, nawet jeśli coś pójdzie nie po Twojej myśli, nadal będziesz podekscytowana na myśl o Waszym Wielkim Dniu.

You may also like...

Dodaj komentarz