sala weselna
Wesele

Sala weselna – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Ślub i wesele to najważniejsze wydarzenia w życiu Państwa Młodych. Nic więc dziwnego, że chcą aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Jednym z pierwszych elementów, które młodzi muszą załatwić, jest wynajem sali weselnej. Rezerwacji dokonuje się na kilka, kilkanaście miesięcy przed przyjęciem weselnym. Jak znaleźć odpowiedni lokal i na co zwracać uwagę?

Od czego rozpocząć wybór sali na wesele?

Pierwszą rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę przy szukaniu sali weselnej, jest określenie jak daleko ma się ona znajdować od kościoła. Idealna sala weselna w Pruszkowie to taka, która znajduje się w niedalekiej odległości od kościoła. Pozwala to państwu młodych zniwelować koszty związane z organizacja transportu dla gości. Wyznaczenie sal to jedno, drugie to sprawdzenie czy odpowiadają wymaganiom. Państwo młodzi powinni spisać sobie na kartce swoje oczekiwania i następnie skonfrontować je z salą, do której się wybiorą. Wynajem sali zależy też od budżetu, jaki dysponują młodzi. Przy ograniczonym budżecie, konieczny będzie kompromis, między tym, co chcą, a co mogą.

Przed udaniem się na poszukiwanie sali weselnej, warto ustalić budżet jakim dysponujemy. Sala weselna jest jednym z wyższych kosztów wesela, więc warto wiedzieć na jakie ceny możemy sobie pozwolić. Dobrze jest ustalić mniej więcej, liczbę gości, co pozwoli znaleźć miejsce, które ich wszystkich pomieści. Styl wesela jest także ważny w poszukiwaniu  idealnej sali weselnej. Jeśli wesele ma być w stylu rustykalnym, wszelkie pałacyki czy duże domy weselne odpadają.  Dobranie sali do wybranego  motywu przewodniego wesela jest kluczowe dla stworzenia spójnej całości.

Pierwsza wizyta na sali weselnej – o czym warto pamiętać?

Organizując wesele czy imprezy okolicznościowe w Pruszkowie, pod uwagę trzeba brać wiele rzeczy. Miejsce wesele powinno być spójne ze motywem przewodnim, zapewnić gościom wystarczającą ilość miejsca i zmieścić się w naszym budżecie. Poza tym warto zwracać uwagę na takie elementy, jak teren wokół sali weselnej. Jeśli zależy nam na tym, by oście mogli wyjść na kawę do ogrodu lub marzy nam się sesja grupowa w plenerze, wówczas należy dobrze się przyjrzeć terenowi wokół sali weselnej.

Przed pierwszą wizytą na sali weselnej warto spisać pytania na kartce, które ułatwią podjęcie odpowiedniej decyzji. O co pytać na sali weselnej? Przede wszystkim ważne są warunki finansowe – co wchodzi w zakres cen, ile wynosić powinna zaliczka i co się z nią stanie w przypadku rezygnacji. Warto zwrócić uwagę także na to czy dekoracje sali są w cenie czy mają być przygotowane przez młodych.

You may also like...

Dodaj komentarz