zaproszenia slubne
Przed ślubem

Zaproszenia ślubne na papierze eko – przekonaj się, do jakiego stylu pasują

Organizacja wesela już od długiego czasu wiąże się w obraniem motywu przewodniego, który determinuje całokształt uroczystości. Od kilku sezonów prawdziwym krzykiem mody jest styl rustykalny, który zdominował także tematykę ślubną. Szczególnie często na zaproszenia wybiera się papier eko, ale to bynajmniej nie jedyna z możliwości! Przekonaj się, do jakiego stylu pasują zaproszenia ślubne rustykalne eko.

Moda na eko

Nie od dziś wiemy, że sieć jest skarbnicą wiedzy i istną kopalnią pomysłów. W jednym z serwisów przeprowadzono badanie, które jednoznacznie wykazało, że rośnie trend na „bycie eko” także w sferze ślubu, a przejawiało się to we wzroście wyszukiwanej frazy „pomysły na eko ślub”. Współczynnik ten od 2018r. wzrósł aż o 180 proc.! To tylko dowodzi tezy, że coraz bardziej liczy się dla nas troska o środowisko, a idąc dalej tym tokiem rozumowania – jednoznaczny jest fakt, skąd taki „boom” na rustykalne wesela. Nie ma bowiem bardziej „ekologicznego” sposobu na wesele niż zorganizowanie go w stylu rustykalnym, pod warunkiem jednak zrobienia tego „z głową”.

Zaproszenia ślubne – styl rustykalny

Co w pierwszym momencie przychodzi nam do głowy, myśląc o eko-ślubie? Najprawdopodobniej papier eko, jutowe sznurki, naturalne koronki i ogólne pojęte ozdoby na zaproszeniach ślubnych rustykalnych. Te ostatnie urosły już do takiej rangi, że zajmują odrębne miejsce w zakładkach sklepów internetowych z zaproszeniami ślubnymi. Nic dziwnego: nie ma nic bardziej kojarzącego się z pojęciem „eko” niż ziemisty kolor papieru z recyklingu. Także sam sznurek jutowy, którym często dekoruje się rustykalne zaproszenia ślubne czy jutowe bieżniki na stołach, są materiałami przyjaznymi naturze. Skłamalibyśmy jednak, twierdząc, że papier eko jest właściwy tylko dla zaproszeń na ślub rustykalny – świetnie sprawdzi się na eleganckich zaproszeniach w stylu glamour! Piaskowoszary odcień papieru „kraft” idealnie komponuje się z kolorem bordo, odcieniem butelkowej zieleni, ale przede wszystkim złotem, tak charakterystycznym dla motywów glamour.

Zaproszenia ślubne na papierze eko - przekonaj się, do jakiego stylu pasują

Eleganckie zaproszenie ślubne na papierze kraft

Ekologiczne wesele? Tak, to możliwe!

Od pewnego czasu organizacja wesela wiąże się z wybraniem stylu i motywu przewodniego, które widoczne są nie tylko w dekoracjach i we wszystkich innych dodatkach, a także stylizacji panny młodej i pana młodego. Wraz ze wzrostem świadomości, jak wiele czynników ma wpływ na dobrostan naszej planety, obserwuje się coraz większe zainteresowanie przyjaznymi dla środowiska materiałami. Jak uczynić własne wesele bardziej ekologicznym? To bardzo proste! Choć istnieją już na rynku modele sukien ślubnych przyjaznych dla środowiska – np. wykonanych z organicznych włókien, czy produkowanej lokalnie, to można zrobić coś o wiele prostszego: kupić suknię ślubną z drugiej ręki lub zdecydować się na jej wypożyczenie. Są też kwestie nieco bardziej „przyziemne”, jak rezygnacja z plastiku czy chociażby wybór lokalnie uprawianych kwiatów (bez dodatku pestycydów). W tym miejscu naturalnie powinny nam się nasunąć polne kwiaty, tak często eksponowane np. na rustykalnych zaproszeniach ślubnych z artMA. Można zamiast tradycyjnych drukowanych zaproszeń wybrać zaproszenia ślubne w drewnianym pudełku. Do organizacji wesela w stylu rustykalnym, a dodatkowo imprezy proekologicznej naprawdę niewiele potrzeba! Szczególnie, że „rustykalizm” jest z reguły bogaty w naturalne dekoracje, przedmioty z drugiej ręki bądź ręcznie wykonane. Warto pomyśleć o tych kwestiach podczas organizacji swojego wesela.

You may also like...

Dodaj komentarz