dekoracja kosciola
Wiadomości

Jakie dekoracje kościoła na ślub warto wybrać?

Ślub to jeden z najważniejszych, ale i najpiękniejszych dni w życiu młodej pary. Uroczysta okazja wymaga odpowiedniej oprawy, także w kościele. By wnętrze wyglądało bajkowo i pasowało do charakteru organizowanej uroczystości zaślubin, warto  zadbać o jego wystrój. Można je przygotować samodzielnie bądź zdać się w tej kwestii na profesjonalistów. W jaki sposób najczęściej obecnie dekoruje się kościoły z okazji ślubu?

Najczęściej spotykane dekoracje

Przy wyborze dekoracji warto kierować się motywem przewodnim całej uroczystości, czyli stylem i kolorystyką. Wystrój kościoła często współgra z wystrojem ołtarza i oczywiście sali weselnej. Nieodzownym elementem dekoracyjnym są oczywiście kwiaty, które para młoda często dopasowuje do swoich osobistych upodobań, ale także do pory roku. Jeżeli ślub odbywa się jesienią, często decyduje się na wrzosy. Natomiast latem królują róże i słoneczniki. Klimatycznym elementem dekoracyjnym są także modne ostatnimi czasy lampiony, wazony wypełnione wodą i pływającymi dekoracyjnymi świeczkami, płatki róż, ale również wianki i tiulowe dodatki, które przymocowane wzdłuż wejścia do kościoła wraz z panującym we wnętrzu klimatem i oświetleniem tworzą niesamowitą atmosferę. Dekoracje kościoła na ślub w Luboniu i innych miejscowościach to zazwyczaj zadanie zlecane profesjonalistom.

Kwiaty w bukiecie ślubnym

Nie można zapominać o tym, iż motyw przewodni, szczególnie pod kątem wybranych kwiatów, powinien zostać także przemycony w wiązance panny młodej. Bukiety ślubne w Luboniu mogą przyjmować najróżniejsze formy wykończenia, składać się z gęsto ułożonych kwiatów bądź pojedynczych, dużych, czy tworzyć kształt kuli. Zazwyczaj kwiaty, które znajdują się w bukiecie, są również wykorzystywane w butonierce dla pana młodego.

Przygotowania to często pełen emocji, ale i nerwowości czas dla narzeczonych, dlatego w takich okolicznościach warto korzystać z profesjonalnego doradztwa i pomocy firm biznesowo zajmujących się dekoracją kościołów i przygotowywaniem kwiatów.

You may also like...

Dodaj komentarz